bugün

çok şükür kürt üm

çok şükür kürdüm. 1000 yıldır aynı topraklarda beraber yaşadığım kardeşlerimle mutlu mesut bir hayatım var. ayrıksı davranışlar içine girmeye çalışanlar olsa da devletim, milletim beni asla dışlamadı. ben kürdüm diye bana ek vergi koymadı, bankada sıra beklerken beni arkaya atmadı, okumak istediğim zaman herkesle aynı şartlardaki okullara gidebildim. mezun olduktan sonra o kadar işsizin arasından sıyrılıp kamuda olsun, özel sektörde olsun yapabildiğimin en iyisini yaptım ve kimse önümü kesmedi. yolda sokakta giderken kimse ayıplamadı. çünkü; hepimiz eşittik, hepimiz aynıydık. hepimizin cebinde aynı hüviyet vardı. özümüzde farklı olsak da bizi birleştiren tek bir şey vardı. türklük! kürdü, abhazası, lazı, zazası, süryanisi hepsi üzüm tanesi ise türklük salkımdı. bizi bir arada tutandı.

benimle aynı etnisiteden olan bazı soysuzlar, devletimi arkadan vursa da, askerine silah sıksa da, karakollara/köylere baskın düzenlese de asla devletim bana arkasını dönmedi. çok şükür kürdüm ve çok şükür bahsettiğim gibi kardeşlerim var. * * *