lisede yurtta kalmak

lisede yurtta kalmak hiç tanımadığın bir şehirde hiç tanımadığın insanlar ile ise zordur. insanı karamsarlığa, alışamamaya, bıkkınlığa götürür. lakin az biraz bildiğin bir şehirde sevdiğin tanıdığın insanlar ile ise o zaman tadından yenmez.

--spoiler--

lisede yurtta kaldım evet. benimkisi on dört yaşında bir çocuk için çok da tahammül edilemez değildi. çünkü tusususuzu vardı yanımda. şöyle ki; okula ebeveynlerimle birlikte geldim. öğleden önceki derslere girmeyip. öğleden önceyi okulun bahçesindeki arabamızda uyuyarak geçirdim. öğleden sonra artık sen derse gir dediler. nöbetçi öğrenci aldı götürdü beni. sınıfımı falan gösterdi. iyi güzel hoş sınıfa geçtim oturdum. hiç kimseyi tanımıyorsun lan. bildiğin tanımadığın bir sınıf dolusu insan. lanet tusususuzu gelmemiş daha ailesiyle gelecek o da ama sabah uyanamamıştır yine şehirler arası yol gidecek olsa dahi. büyük bir sorun değil lakin çok da büyük olmayan bir Anadolu şehrinde öğrenciyseniz bir süreden sonra kendi dönemizde olan bütün öğrencileri tanırsınız. işte bu yüzden hiç tanımadığınız insanların arasında bulunmak ürkütücü gelebilir. hiç tanımadığım insanlarla bir derse girdim iyi güzel. konuşamıyorum edemiyorum falan. eli ayağı durmayan zigon büyük bir suskunluk içerisinde. tenefüste ulu ebeveynler artık tek başınasın dediler ve gittiler. artık yalnız ve bir o kadar hüzünlüydüm. tusususuzu hala gelmediği için milyon tane küfür ediyordum. ikinci derse girdim. sessi sedasız bir ders daha. ve kendimi zor attığım bir teneffüs. teneffüste tusususuzuların arabasını görmemle çarptı yüreğim koşa koşa aşağı indim. bahçeye çıktım. arabaya tekrar tekrar baktım. evet onlarında artık gelmişti mal herif. bahçeden ayrılıp okula girdim ve aman allahım tusususuzu karşımdaydı. sarıldım. öyle bir sarıldım ki. yanlış anlaşılacağından şüphe ettim bıraktım. gel derse gidelim dedim. geldi kardeş kardeş dersimize gittik. bir derse gittikten sonra onunda ailesi gitti. artık bir başımızaydık. ve bizi okuldan almalarına neden olacak kadar coşup taşacaktık. hiç bilmediğimiz bir mecrada hiç tanımadığımız insanlarla hayatımızın en paylaşılamayacak paylaşımlarını paylaşacak...

--spoiler--