bugün

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

bu elweda varya elweda çok değişik bir herif; isminin bir çok macerası var adeta böle isimle birleşmiş gibi bişi. bir bütün olduklarını belirten bir sürü olay serisi var. örnek olarak; ben sekizinci sınıfda okurken '' Yurtseven Kardeşler - Gideceğim Buralardan '' adlı şarkı benim favori şarkımdı. ve sevgilimle beraber çok dinlerdik. şarkının sözlerinde '' gideceğim buralardan artık elveda , son kez sarılayım boynuna , seviyorum seni ama dönmem bir daha yüreğim sızlıyor elveda '' gibi acık ve elveda dolu cümlelerden oluşan bir şarkıydı. sevgilim benden ayrılırken bu şarkıyı sevmediğini söledi ve bu şarkıdan bir kaç cümle ile ayrılığını noktaladı. bana çok koymuşdu lise hayatım boyunca atlatamamışdım bu şoku ve lise hayatım boyunca bütün kızlarda onun kokusunu onun gülüşünü yakalamaya çalıştım ve hepsinden elveda diyerek ayrıldım.
iyi hoş elveda burdan geldi anladık da elweda nerden geldi be kardeşim ?
cevabı şöyleki; ben konuşmayı çok seven iyi konuşan fakat yazamayan türkçenin değişik kurallarını kafamda tutamayan ve yazım yanlışı çok yapan biri olarak lisede kompozisyon yarışmasında okulda üçüncülüğünü kazandığım yarışmada aynen kendi hayatımdan bir alıntı anlattığımda elveda sözcüğünü elweda olarak yazmışdım ve sonundaki kendi yazıdığım şiirin başlığıda ''Elweda'' idi edebiyat hocam çok gülmüşdü.
elweda'nın hikayeside bu işte. *