bugün

yaran poker masası diyalogları

viyana'da bir masadayım. masa full. yanımda tam kumarbaz tipli, yaşlı bir herif. masada da 2 türk daha var.
sıralara savılıyor, yanımdaki kumarbaz adama geliyor. gözleri açık ama öylece duruyor. krupiye adama bakıyor. uyarıyor. adam aynı şekil duruyor. bu sefer bütün masa adama bakıyor. adamı dürtüyorum. krupiyer de dürtüyor.
ancak kendine geliyor, silkeleniyor ve gülümsüyor. biz de gülüyoruz. sonra call falan demeden chipleri alıp gidiyor.
sesli bir şekilde diyorum ki: vay be, adam gözleri açık ta uyuyabiliyor he, büyük yetenek valla.

bizim türkler de başlıyorlar gülmeye ama daha uyruklarından falan haberim yok. anlıyorum ki türkler başlıyoruz muhabbete. hemşeri muhabbetinden sonra oyuna konsantreyiz. bizim türk abilerden birinin ''kente çekiyordum amına koyyim'' ve ''as papaz kıçımızda patladı gene'' laflarından sonra gülmekten oyunu boşveriyorum.

3-5 dakika sonra yeni bir ele başlıyoruz. birinci el, kimse arttırmıyor. ikinci ve üçüncü de öyle. dördüncü elde
anlıyorum ki kimsede birşey yok, oyun zevksiz. diyorum bari biraz dalga geçeyim. bir euro arttırıyorum. masada herkes
gülüyor bu sefer.