bugün

önce eğitim yıkılır sonra rejim

aynı zorluklar yaşatılır bu ülkenin okumaya çalışan çoğu evlatlarına, aynı dertler. bomboş bozdolaplı öğrenci evim, sağlıksız eğitim şartları, üzerimize yüklenen gereksiz ödevler, ideolojisi eğitimciliğinden önce gelen doçentler okutmanlar proflar ve en zoru da ailenizin sizi okutabilmek için, aile bütçesinde büyük delikler oluşturan harcamalar.bu ülkede okuyan insanın derdi eskiden beri bitmez, döneminde abilerimiz ablalarımız kitap okudukları, demokrasiyi savundukları, türkiye nin bağımzsızlığını düşündükleri ve bu ülke halkının özgür yaşabilmesini istedikleri için, düşündükleri, çabaladıkları için anarşist ilan edildiler, kamplara bölüştürüldüler. kendi istekleriyle değil zorla beyinleri yıkanarak, mecbur bırakılarak. okullar yıkılır, eğitim biter sonra da rejim ama bu kadarla da kalmaz eğitim biterse ülke biter, karış karış satılır vatan toprağı cahil ellerde, hukuk işlemez insanlar kendileri çözer sorunlarını, ancak çağdaş demokratik düzenin altında olduğu gibi sözlerle yasalarla değil, kanla gözyaşıyla acıyla çözülür sorunlar. aç kalır insanlar, değişen büyüyen ve hızla globalleşen dünya da bilgi kıtlığına düşerler, işsiz aşsız aç kalırlar, içi makinalarla dolu fabrikaları çalıştırcak ne elektrik bulurlar ne de o makinaları kullanacak eğitilmiş beyinler. ve yaşanamayan, gelişemeyen, üretemeyen ve kazanamayan ülkeyi birileri gelir istila eder. eğiitimden yoksun kalmış, cahil beyinlerden yükselen ezberletilmiş " vatan bölünmez, bu ülkeyi kimse elimizden alamaz" sözleri boş bir söz öbeği olarak kalır yurdumun üzerinde.
okuyan gençlerin derdi bitmez bu ülkede ama biz atatürk gençliğinde de bu azim bitmez..