bugün

kelime oyunu

kanal 1 ekranlarında can bulan sikindirik bi' yarışma programı.

5 tane lavuk kendi arasında yarışıyor ve en yüksek puanı alan lavuk kazanıyor.

kendi çapımda programdaki aksaklıkları eleştireceğim ve yarışan gerizekalılara tavsiyeler vereceğim.

geçen günlerde koca götlü bi' karı yarışıyordu. ekran başında çıldırdım. bi' yandan gülüyorum bi' yandan da ''ulan bu kadar lanet yarışılırdı herhalde.'' deyip harcadığım zamanın yasını tutuyorum.

bi' elimde becks bi' elimde kumanda. zaplasam mı zaplamasam mı diye düşünüyorum. ve zaplamamaya karar veriyorum. devam ediyorum izlemeye koca götlü karı yarışıyor hâlâ.

yarışmanın formatı kelimeler üzerine kurulu. sunucu kelimenin tanımını yapıyor yarışmacı lavuklar da harf alarak bilmeye çalışıyorlar. neyse bizim koca götlü başlıyor yarışmaya.

sunucu: s koca götlü yarışmacı: k.g.y

sunucu: evet kelimemiz 6 harfli. ''yattığı yerden para kazanan kişi''
k.g.y: harf alabilir miyim lütfen?
--- ilk harfi 'o' olarak çıkar ---
--- üçüncü harfi 'o' olarak çıkar---
sunucu : çok yaygın kullanılır. hani bi' kadına kızınca dersiniz ya.
---dördüncü harfi 's' olarak çıkar ---
sunucu: hani her erkeğin karaköy'de mutlaka uğradığı bi' yer vardır. bunlar orada çalışır.
--- beşinci harfi 'p' olarak çıkar ---
sunucu: (bu sefer içinden) sikicem ama ne aptal karı bu mına koyim yaa.
--- ikinci harfi 'r' olarak çıkar ---
sunucu: (yine içinden) yuh yine bilemedi siktiğimin karısı.
---son harf ise 'u' olarak çıkar---
sunucu: evet malesef orospu'ydu cevabımız.
k.g.y: dilimin ucundaydı yaaa.
sunucu : (içinden) siktiğimin embesili defol lan.(sesli bi' şekilde) evet mükemmel yarıştınız teşekkürler.

şimdi gelelim analizime.
lan siktiğimin karısı. bi' kere bu yarışmada süre çok önemli. sen ''harf alabilir miyim lütfen?'' diye sorana kadar 5 sn geçiyor. zaten topu topu 3 dakika süren var. ne o öyle ''harf alabilir miyim lütfen?'' sanki evde böyle kibar konuşuyosun amına koyim. nedir bu türk milletinin dışa farklı gözükme kaygısı anlayamadım. televizyon böyle bi' şey işte, herkesi değiştiriyor.
eğer ki zamana karşı yarışıyorsan ''harf alabilir miyim lütfeni?'' demeyeceksin.
sen ''h'' dedinmi adam oradan harfı açacak. bunu yarışmaya başlarken belirteceksin. masaya yummruğunu vuracaksın. delikanlı olun lan biraz. ne o öyle ''harf alabilir miyim lütfen'' ''alırsın tabii. bu göt herşeyi alır.'' demezler mi adama?

neyse sinirlendim bak, bi' de buton var orada ona da kılım. ne o öyle basan basana. ben dokunmam o kadar kişinin ellediği şeye mikrop kaparım filan genç yaşımda. neyse siktiğimin programı güzeldir, izlenilesidir, afiyet olsun.