bugün

sürekli bira içen amele insan

içki içmek = sarhoş olmak fikrini benimsemiş yazar düşüncesidir. yemek yemek gibi içki içmek de bir zevktir. her ne kadar bira içmek hamallık olarak görülse de içmekten zevk almayan bu çileyi çekmez zaten. kimisi biradan nefret eder, kimisi denizden çıkıp buz gibi bir birayı mideye indirmek için ölür. tercih meselesidir bu. bazı insanlar rakıdan nefret eder, bazıları viskiden. nasıl et yemeyen insanlar eti bir yemek olarak değil de sadece bir hayvan olarak görüyorsa, bira sevmeyen insan da birayı sidik olarak görür..

tabi bu durumun gerçek düşüncelerin bir sonucu olduğuna inanmıyorum ben. son zamanlarda yazar arkadaşlarımızın sevmedikleri yiyecek, içecek, fikir, akım, durum, yer, eşya gibi şeyleri seven insanlara bok atmaları moda oldu. yani düşünsenize bi.. ayranı sevmiyorum. tamam sevmiyorum da, neden sürekli ayran içen mal, ayran içen zevksiz şeklinde başlıklar açma ihtiyacı hissedeyim ki? neden milletin sevdiği bir şeye hem de bir gıdaya bok atayım? içme kardeşim ayran! zorla mı veriyorlar?.. gerçi bu kadar kalabalık bir ortamda dikkat çekmek biraz zor. 50 yılda bir senin entrylerini görecekler de beğenecekler. ne gerek var canım bu kadar beklemeye? pekçok insanın sevdiği bir şeye dil uzat, sevmedikleri birşey için öl geber.. bak nasıl meşhur oluyorsun o zaman..

bu modanın tez zamanda bitmesi dileğiyle..