yata yata sınıf geçmek

genelde kizlar yata yata olmasa da gostere gostere sınıf geciyorlar. suslenip puslenip birazda iç gıcıklayıcı bir elbise giyip sınava geliyorlar.soyle bir durum yasaniyor;
ben ve bir kız arkadas sozlu sınava giriyoruz.
hoca yoklama kagidina bakiliyor.kiz 196 dersten 100 tanesine gelmiş. gerci ben hic gormedim. ara butunlemeye giriyor sanmistim. meger arkadaslar imza atilabilen derslerde kizin imzasini da atmiş.
hoca-neden bu kadar devamsizlik yaptiniz.(kıza soruyor biz yokuz zaten)
kız-hocam soyle boyle.
hoca-sen niye yaptin.(bana donuyor)
ben-benim fazla bir devamsizligim yok.
hoca-var işte.
hoca ogrenci işlerini arayip soruyor.devamsizlik hakki % 50 oldugunu ogrenip cok fazla bir hak oldugunu soyleyip kızıyor.
kız-hocam memlekete gitmistim bir ara.
hoca-seninde 10 devamsizligin var. neden gelmedin?
ben-son hafta yengem vefat etti. babalari da önceden öldugunden ilgilenmek zorunda kaldim.
hoca-himm.
önce inanmaz gibi fakat yengemin kim oldugunu doktorunu kendininde doktorlarından biri oldugunu soyleyince dogru oldugunu anlar. sınav baslar.
tum sorular kıza sorulur.yedi sorudan hic birine cevap vermez.ayni sorularin hepsine ben cevap veririm.hatta derste anlatilan konular dısında yeni arastırmaları ilave ederim.
hoca-kızım bak bırakmak istemiyorum. bildigin bir konu anlat sana bırakıyorum.
kız-dismenore hocam.dismenore agrılı adet gormedir.
hoca-etiyolojisini,tedavisini de anlat.
kız-......
sessiz kalır cevap yok.hoca sinirli sinirli bana doner. boyle basit bir konuyu da ayrintilara kadar anlatirim.
hoca- tamam yeter. bunlar kalsinlar. calisip bir daha gelsinler. diye bagirir kapıyı carpıp cikar gider.
kalan hoca ile tartisirim.
ben-hocam ben neden kaliyorum. her soruya cevap vermedim mi? hangi cevap yanlisti.
geride kalan hoca dusunur.
diger hoca-haklisin farketmemişim(kufretsen daha iyi). ama yapacak bir sey yok ben onun sözunden cikamam simdi.
ben-hep senin yuzunden oldu. diye kıza kızdım ama bu saatten sonra nafile.