yata yata sınıf geçmek

şimdi sizlere kısaca anlatmaya çalışacağım.

meslek lisesindeyim kimya bölümü. efenim 10. sınıfta temel kimya dersi görüyoruz haftada 16 saat. kredisi baya baya bi büyük, dersi 5 getiren otomatik geçiyor. fakat 5 getirmek baya baya bi zor. bizde ne yaptık hiç zorlanmadan zoru başardık.
nasıl mı? şöyle sınavlarımız test hocamızda teknolojik bi hoca avrupa birliğine girmemiz gerektiğini söyleyen, bilgisayla uğraşan bi hoca. testleri bilgisayarda hazırlıyor ve okuması kolay olsun diye doğru olan seçeneği kırmızı renkli yapıyor. bunları fotokopiye veriyor ve doğru seçenekler daha bi ince oluyor. bunu 100 üzerinden 55 aldığım bi sınavda fark ettim. kara kara testlere bakarken doğru seçeneklerin daha ince olduğunu gördüm. koştum sınıtaki sadace bizim tayfaya söyledim, kızlara yok. zaten erkekler topu topu 4 kişiyiz. efendim kararlaştırdık ben bulduğum için taktiği ilk sınavdan ben 100 alacaktım diğerleri düşük alacaklarda. hayvanlar cevaplar kabak gibi duruken yanlışı işaretlerler mi? hayır. hepsi yüksek aldı tabi. biriside salladığını söyledi göz göre göre yalan söylemek bu olsa gerek. efendim sonuçta 9 sınavıda hiç çalışmadan sadece ince olan sışkkı işaretleyip sınıfı geçtik.
kısacası yata yata sınıv geçtik keşke çalışsaydım öyle geçseydim diyorum. ee zayıf temel üstüne ev yapılır mı?