bugün

kürtçe bilmemenin getirdiği cehalet hissi

bir dili bilmemek elbette insanı o ortamda rahatsız eder ve insan kendini cahil hiseder bu başlığın tanımı.

--spoiler--
şaka lan şaka. kürtlerin hepsi türkçe anlıyor merak etmeyin, onlar bizim gibi mal değil,
--spoiler--

şimdi bu ne saçmalıktır yahu. bu ülkenin resmi dili nedir? türkçe. kürtlerin de bu ülkede yaşamış olması bir şeyi değiştirmez. diyelim ki türkiyede 10 milyon kürt var. 10 da 1 yani oranı.

mesela belcika da 1 milyon türk falan var yanlış bilmiyorsam ve nufusu 10 milyon falan yani oran aynı ancak ben fransızca ögreniyorum buna mukabil koskoca başbakan bilmiyor türkçe diliyahut sıradan bir belçikalı bilmiyor türkçe şimdi burda mal olan kim?

yani efendim ben neden resmi olmayan bir dili ögreneyim ki resmi olsa bile ögrenmem gerekmez cünkü belcika da 2 resmi dil var. franszıca ve flamanca ve cogu kişi tek bir dil biliyor. yani ne kadar sacma bir laf bu ya adamlar benim dilimi ögrenmiş cünkıü mecburlar yasadığın ülkenin dilini ogrenmek asimile olmak değildir. ben ögrenmemişim ben mal mışım vay babam vay.