bugün

türk olmak

hüzünlü bir şeydir kanımca, hepsi hüzün doludur türklerin. Şanlı tarihlerini kanla yazdıkları için yetim kalmış, garip kalmışlardır. tepelerine çullanan, çulanana... her milletin bir isteği vardır türklerden. avrupa başa ayrı bela, islam alemi ayrı bela. işte bu ikisi arasında sıkışıp kalıp, ikisinede pirim vermeden canla başla bitmez bir mücadele vermektir. kendi sınırları içinde başka halklarla kardeşçe yaşayıp onlarıda kardeşim diye sarabilmektir türk olmak. aslında kimseye düşman olmazar, olamazlar karakterleri yüksektir çünkü ama hep birileriyle kavgaları olur. gelemezler haksızlığa. haksızlık edenin, hırgür çıkaranın tepesine vursun diye yaratmıştır rabbim türkleri. sevilesi millettir, iyi niyetlidirler, saf gönüllüdürler. hele birde metropollerden uzak olanlar, kırsalda yaşayanları, elleri ayakları öpülesidir. kendimden söz etmeden gecemeyeceğim hani ben aslen zaza kökenliyim ve bana sizler bizim kardeşimizsiniz, bu memleket hepimizin dediklerinde ben mest olurum. allah kardeşlerin en hayırlısını bize vermiş diye. güvenim sonsuzdur onlara...