bugün

fırat çakıroğlu

bilmeyenler çok yazmış fakat 2002 den önce akp iktidara gelmeden de o üniversitede okuyan birisi olarak fıratın katilleri çözüm süreci değil üniversitelerin özerkliğine güvenip polisi yıllardır üniversiteye sokmayan yönetim ve özellikle edebiyat fakültesindeki sanat tarihi ve protohistorya ve önasya arkeolojisi öğretim görevlilerinin ayrıca o zamanlar aynı binada bulunan iletişim fakültesi öğretim görevlilerinin de pkk ya açık desteği vardı o yıllardan beridir hatta daha önceden de pkklılar standlar açıp kızıl bayraklarla tarih öğretim üyelerinin kapılarını boyuyor üniversite mallarına zarar veriyorlar polis üniversite girişlerinde bekleyip üniversite yönetimince üniversite içine bilerek sokulmuyordu polis geldiğinde de bu öğretim görevlileri sloganlar atarak gösteri yapan öğrencileri koruyarak polise zorluk çıkarıyorlardı bu öğretim görevlilerinin polislere attıkları sloganları kendi kulaklarımla duydum öğrencilerin açtıkları kızıl bayrakları kendi gözlerimle gördüm. edebiyat fakültesi önündeki kantin işletmecileri de bunların elektrik ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyor, yönetim öğretim elemanları ve pkk lılar üçlü çete olarak fıratın şehit edildiği güne kadar bu şekilde ege üniversitesini pkk yuvası yapmışlardı.