bugün

muhabbet kuşu

Dünyalar tatlısı bir oğlumuz ve çirkef bir kızımız var bu kuşlardan.Kıza çirkef dedim çünkü sahiden bu kuşa bundan daha iyi bir kelime gidemezdi.Elimizi kafesin yukarısından ona gösterince bile öfkelenince çıkardığı özel bir ötme şekliyle(bize küfrettiğini düşünüyorum şahsen çünkü bir tek sinirlenince yapıyor bu ötme şeklini)cak cak bağırıyor.Sahipleneli aylar oldu,hanımefendi ele gelmeye yeni yeni alıştı.işin en kötü,bu çirkef kuştan oğlumuz da çok çekiyor.Önceden oğlanı hep hırpalıyor;gafa atıp korkutuyordu,son zamanlarda bizim oğlumuz da alışmış,o da ona karşılık veriyor.Ben de oğluma alkış tutuyorum valla,bizim oğlanın korkup köşeye sinmesi hiç içime sinmiyordu.Tüm buna karşılık bazen dişi kuşu oğlumuzun başını ve tüylerini okşar halde buluyorum,onca geçimsizliğe rağmen evliliklerini bitirme yanlısı değiller belli ki.En komiği,öpücük için yarışmaları.O ara kavga kıyamet bol oluyor,çünkü ikisi de öpücük almak istiyior ve birbirlerini çekemiyorlar.Sonuç bazen kızımızın,bazen oğlumuzun zaferiyle oluyor.Nihayet paylaşılamayan kadın oldum ama muhabbet kuşlarım tarafından.* Yanına dişi kuş almamız bizim oğlanı da hiç kötü etkilemedi.Eskisi gibi konuşmaya devam ediyor,hatta yeni bir kelime de öğrendi.Bizimle eskisi gibi vakit geçirmeye,bize düşkünlüğüne de devam ediyor.En çok korktuğum yanına eş alınca bizi unutmasıydı,öyle olmadı şükür.Böyle işte;bayağı dövüşmeli bir evlilik olsa da geçinip gidiyor bizim kuşlar