guantanamo üssü

"amerika iskence yapmaz, bu boyle olmamaliydi bastan beridir." diyen ve baskanligi ocak'in 20'sinde devralacak obama'nin kapatacagini acikladigi amerikan cezaevidir, cehennem demek belki daha yerinde olacaktir.

bush salagi da baskanliginda yasadigi buyuk uzuntu ve pismanliklarindan birine ornek olarak ebu garip cezaevinde yasanan, insanligin utanc verici hadislerinden biri olan goruntuleri ornek vermistir.

obama ne kadar tutarli davranir gorecegiz ama demokrasi memokrasi hikaye arkadasim, nasil isine gelirse oyle yapiyor her yonetim, gunes ulkesi felan gibi adil ulke felan bulamazsin. firsatini bulsun ve isine gelsin kendi vatandasina bile her turlu kotulugu yapmaktan korkmaz ve cekinmez bunlar, zihniyetleri boyle cunku

ama bush gerizekalisina ise diyecek laf bulamiyorum vve anliyorum ki bu o kadar salak bi adam ki klasik tabirle amerikan derin devleti bunu kullandi ve kendi yaptiklarini bush savunmak zornda kaldi. yoksa inanin yeminle soyluyom kesinlikle baskanligi hakedecek biri degil. hakketen kendi yapmis olsaydi veya onay vermis olsaydi arkasinda durur savunurdu bu cezaevlerini. bunalima girmis, her gece 2 saat abraham licoln'un resmi karsisinda iciyormus "bu benden nefret edenler neden bu kadar nefret ediyor acaba?" diye

yuh yani bu soruya da cevap bulamazsan beyin cucugune tukureyim senin...