boğa güreşi

ispanyolların asırlardan beri süren geleneklerinden biridir. arenayı binlerce kişi doldurur ve seyrine koyulur matadorun mızrak darbeleriyle boğayı öldürüşünü. hayvan birden ölmez, acı çeke çeke, çektiği acıdan mütevellit sağa sola koştura koştura can verir gider. insanlar da "oley" çekerler, aşağılık bir boğanın(!) daha geberip gitmesinin verdiği büyük hazla mutlu mesut evinin yolunu tutar ortalama bir ispanyol ailesi. ama onlar çağdaştır. eleştirilemez. müslümanlar ise yobazdır, katildir. güya Allah adına hayvan kurban ederler. bunun yapılmasını salık veren islam dini de çağdışıdır. "hayvana eziyet etmeyin, çok keskin bir bıçak kullanın ki hayvan bir anda ölsün, acı çekmesin. kestiğiniz kurbanın kanları Allaha ulaşmaz. Ona ulaşan sizin takvanız, şükürünüzdür" dese de bu din, olsun çağdışıdır(!), "bana ne bana ne! islamı sevmiyorum işte" dir. boğa güreşi çağdaş, özenilesi bir ispanyol geleneğidir. kurban kesmek ise müslümanlara has bir gericiliktir. bu yüzden bazı ileri zekalılar "kurban kesen müslümanın insan olma ihtimali" gibi süper ötesi bir zekanın ürünü başlıkların altına sayfalar dolusu entry döşenirler. boğa güreşine bıy bıy eden benim gibi salakların sayısı da parmakların sayısını geçmez çağdaşlığı yemiş yutmuş aşmış güzel ülkemde. hayırlı bayramlar... herkese...