bugün

sözlükte yazma amacı

ben yazmak istiyorum. bazen birilerini kızdırmak, bazen laf sokmak, bazen kimsenin bilmediğini düşündüğüm bir bilgiyi paylaşmak, bazen espri yapmak, bazen ahkâm kesmek istiyorum. ve bunu da sadece kendim yazıp kendim okumamak için kullanıcı sayısı fazla bir yerde yapmak istiyorum. bir gazetede köşe yazarı olsam uğraşmazdım herhalde sözlükle mözlükle. bu da bir ego tatmini belki, bilemiyorum. haa almıyorlar mı ya da uçurdular mı; kıçıma baka baka giderim başka yere napalım. ya da aklım erse bu işlere, kendi sözlüğümü yazarım/yazdırırım. kendi işimin patronu olurum.

sonuç olarak, recep ivedik sadece bir tv programı karakteriyken ve "asabiyim, sözlük yazarıyım" derken biraz da bu sözlükte yazmayı bir bok sananları eleştiriyordu. bunu çok önemli bir statü olarak görenleri... sözlükteki geleceğimiz de nihayetinde birilerinin parmaklarının ucunda, unutmamak gerek. bırakalım herkes yazsın yaa. yazmak gibisi var mı? ama orada ama burada. ne kadar çok sözlük o kadar çok yazar, düşünce, fikir, jimnastik, anket, tartışma, geyik vs...