izlandalılar türkleri neden sevmez

hikayeyi yıllar evvel gene görmüştüm bir yerlerde. tam hatırlamıyorum belki bir kitapta belki bir müzede bir yerlerde yazılı olarak. şimdi okurken aklıma geldi tekrardan görmüş olduğum. bana haklılarmış gibi gelmişti o zamanlarda da şimdide. zamanında çinliler, moğollar nasıl ki bize baskılar uyguladı onun bir benzeri bu. tabi türkleri öldürmeye ceza yok gibi bir uygulama veya milli takımımıza hava alanında eziyet çektirme gibi bir hakları vermiyor kendilerine. netice itibari ile osmanlı yok türkiye cumhuriyeti var artık. ancak böyle milletler böyle acıları asla unutmazlar. düşünsene 60 bin nüfusun var ve birileri gelip nüfusundaki neredeyse tüm genç kadın ve erkekleri toplayıp götürüyor ve köle olarak satıyor..

osmanlıdan günümüze dış politikada değişen hiçbir şey yok görüldüğü gibi. cumhuriyetin ilk yılları hariç hala ne idüğü belirsiz tipler devşiriliyorlar ve ellerine imkan verilerek "fetih" yapmaya yollanıyorlar. sonra ihale bize kalıyor. yüzyıllar önce bu küçük murat denilen tipe tanınan imkanlar bugün öso-suriye milli ordusuna tanınıyor. şu anda tüm dünyada suriye milli ordusunun türkiyenin hamiliğinde olduğu biliniyor. yarın bir gün ki o yarın bir günü çok uzak sanmayın bu milli ordu da suriyede olmayacak işlere giriştiği zaman ki girişeceklerinden de şüpheniz olmasın ihale gene bize kalacak. göreceksiniz. buraya yazdığımız birçok şey iktidar destekçisi arkadaşlar tarafından beğenilmiyor ama sonunda hep biz haklı çıkıyoruz.