bugün

ideolojisi olmayan insan

Kendisini hayatını iyileştirmek için çalışmaya vermiştir. Hiçbir şey bilmiyorum ki! Cahil cahil bir de bir şeyleri mi savunacağım. Genel olarak fakirlerin sınıf atlama şansı olmasını doğanın yasalarına uygun bir hayatı savunabilirim. Sınıflasmaya ve bireyin ezilmesine de karşıyım. Madde ruh ikileminde sentezden yanayım.

Bireyleri harekete geçiren dine de karşıyım. Ahlak felsefesinde çıkar ahlakını savunuyorum bu da başkalarının tavsiyesine en az uymakla mümkündür.

Çocukların hayallerini çalan devletlere karşıyım. En büyük korkum hayalleri gerçek yapmaktan ziyade onları kendi çıkarları için kullanan iktidar takımı.

Öncelikle doğayı anlamak gerektiğinin farkındayım. Sanat ve edebiyattan yoksun bir insanı hayal edemiyorum.

Öğretmen değil öğrenci merkezli bir eğitimden yanayım.

Hukuka ve kuvvetler ayrılığına inanıyorum.

işçilerin daha iyi şartlarda şeytanlaştirilmadan yaşamasından ve kendilerini ifade edebilecekleri tv kanalları olmasından eğitimde fırsat eşitliğinden yanayım.

Eğitim salt mesleki olmamalıdır. Eğitim bir anlama işi ve anlamak bence zevkli bir şey.

Çocuklar ödüllendirilmeli ve cezalandirilmalidir Fakat; insanca.

ideoloji kendisini tekrar etmemeli derinlerde yer almalıdır. Ucuz marşlarla değil üretimle somut insanı gelişimle ideoloji duygulara değil akla hitap etmelidir.

Devletin işleyişi istikrarlı olmalıdır.

Falan filan. Benim değerlerim bunlar.