bugün

istanbul havalimanı

ilk defa bu hafta kullandigim yer. Buyuk ama guzel gercekten, kalabalik oldugunu hissetmiyorsunuz buyukluk sayesinde. Ne gelirken ne de giderken gecikme yasamadik, hatta indikten sonra bekledim herhalde epey kaliriz ucakta diye, okuduklarim bu yondeydi. Ama ucak hemen yanasti ve indik. Evet cikisa gitmesi uzun suruyor, ama bunu dert edip bu havalimanina sovmek aptallik.

Bu havalimanina soveceksek yerinin uygunsuzluguna, doganin anasinin sikilmesine, kisin yasanacak olasi kazalara, ucak biletinden fazla tutan git gel taksi ucretine, hatta bazen ucus suresinden daha uzun suren ulasim surelerine sovmek gerek. Bu havalimani yapilabilecek en mantiksiz tum seyler yapilarak insa edilmis resmen. Taksiyle donerken taksici dayiya sordum, siizn isinize geldi mi diye. Adam buyuk bir hayir dedi, gercekten ben de ataturkten taksiye binmek istedigimde hep sira beklerdim, burada hic beklemedim. Hayvan gibi pahali cunku anasinin amina insa ettikleri icin. Taksicinin derdi de su, mesela sen bindin eyupe gittin. Adam diyorki hep bos donuyorum geriye, birak havalanini yakinina bile musteri bulamiyoruz diyor. Icimden layiginizi buldunuz dedim tabii. Tek dusuncem umarim yapilan tum hatalari bu kadariyla kalir, ve kisin can kaybina sebep olacak bir sey yasanmaz. Bu arada kisin ucaga binmem gerekirse gercekten burayi degil, sabihayi kullanmayi planliyorum.