bugün

eva peron

evita, kocasıyla tanışmadan önce basit bir fahişeydi...evet...gerçek bir fahişeydi !!...juan peron´la tanıştıktan sonra, çok zeki ve halkçı bir kadın olduğu ortaya çıktı...bu kadın, çok önemli bir karakterdir...son derece halkçı ve son derece solcu politikalar yürüttü...bazen kocasının önüne geçti...

buanes aires´te yarım milyon insana konuşma yaptı...o yarım milyonun çoğu kadınlardı.

arjantin´deki en büyük halk kahramanı "evita" dır...o basit orospu sonradan insanların kalplerini fethetti...çok büyük bir kadındı evita...kadın haklarını arjantin´de en üst seviyede bir yerlere yerleştirdi, sağlık sistemini düzenledi, çocukların okul ve kreş problemlerini- arjantin çok büyük bir ülkedir- organize etti, insanlar çok ama pekçok sevdiler onu...

geçmişini hiçbir zaman inkar etmedi , hep "evet- ben bir orospuydum, ama şimdi bu insanların kurtuluşu için çalışacağım" dedi !!...

kocası ve arjantinin o zamanki şefi juan peron´u gölgede bıraktı !!....

çok insana göre evita - kadınların kadınıdır... çok güçlü bir karakterdir. evita 33 yaşında kanserden öldü, ölmeseydi büyük ihtimalle arjantinin başına geçecekti...milyonlarca insanın sağlığına kavuşmasına, çocukların adam gibi okullara gitmesine sebep olmuştur...

öldüğünde ülkede "milli yas" ilan edildi- aslında hiçbir resmi vasfı yoktu, ama lady diana´dan çok daha başka bir kadındı o...

evita çok daha ünlü olmalıydı...oysa sadece müzikali ünlü oldu..ancak arjantililerin "evita"sı onlar için peygamber gibi bir şeydir. ben almanya´da arjantililerin 65 yıl önce 33 yaşında ölen "evita" ları için hüngür hüngür ağladıklarına birkaç kere şahit oldum...kadına halen daha aşıklar...bi tanesi bana "o , bu sikindirik dünyanın başına gelmiş en güzel şeydi !!" demişti...

keşke 33 yaşında ölmeseydi...