bugün

asgari ücret

son günlerde 2000 olsun diye tartışılan hede. enflasyonun resmi rakamı % 20 bize yansıyanı % 40 larda. sadece enflasyon oranınca yükseltiyorsun hatta daha da kırıp zam yaptık diye yediriyorsun ağustos ayından beri millet sikiliyor. o 5 ayın enflasyonunu milletin cebinden gidenlerin hesabını tutan yok. sadece enflasyon kadar zam yapıyorlar ocak geldiğinde zamlar yine yenileniyor bu zamları da düşünüp asgari ücret düzenlenmeli. psikolojik olarak ocak fırsat ayı zaten. işletmeler enflasyon deyip dolar deyip bunu iyi değerlendirdi birde ocak da değerlendirecek artı birde maaş psikolojisi birde öyle bir zamma gidilecek o 2000 de olacak sana aralık ayının 800 lirası. yav şu milleti s*ktiğiniz yeter be kardeşim. 2200 lira maaş alıyorum ailemle kalıyorum fazla sosyal değilim ayda bi çeyrek altın kıyıya köşeye atabilirsem seviniyorum o derece kalmıyor aq her şey pahalı. 2001 krizinde babam asgari ücretin bir tık üstünde çalışırdı 4 tane cumhuriyet altını aldığımızı bilirim. şimdi asgari ücretle 1 tane bile alamıyorsun.