türkiye de neden lüks araç kullanımı yaygınlaştı

şahsen ben cevabı ne zaman bankalara bazı işlemler yapmak için gitsem alıyorum. işlemler şirket işleri için oluyor genelde tabi. veznede hallediyorum. sonra ( vaktimin müsait olduğu zamanlarda tabi ) müşteri temsilcilerinin o küçük odacıklarının karşısına veya yakınına oturuyorum. 15-20 dakika içerisinde 2-3-4-5 artık kaç kişi gelirse rahatsızlık vermeyecek şekilde neler konuşuluyor diye bakıyorum. hep kredi talepleri ve kredi borçları için yeni kredi alınıp alınamayacağının sorgulanması oluyor.

velhasılı ; ekonomi çoh eyi diye binmiyor o insanlar o arabalara. veya ceplerinde 3-5 bin liralık telefonlar durumları çok iyi olduğu için yok. tamamen gereksiz gösteriş merakı ve "gençken almayacağız da ne zaman alacağız yaaa" kafası. aldın o arabayı tamam ama o kredi borçları ne olacak ? daha geçen hafta sonu adam ödeyememiş çektiği krediyi malını mülkünü ipotek ettiriyordu hiç ihtiyacı olmadığı halde aldığı 100-120 bin liralık araba için. 40-50 bin liralık araba alsa gene ihtiyacını karşılayacak ama 50 bin liralık araba ile yeterli hava atılamıyor tabi eşe dosta anasını satayım..