bugün

ısparta

insanlarının insan olmadığı, öğrenci ve askerden para kazanan esnafın vurun kahpeye mantığında iş yeri çalıştırdığı, ninjalarla dolu, varoş şehir. ilçelerinde durum daha vahimdir. yazları ahır olarak kullanılan yerler kışları öğrencilere kiralık ev olarak sunulur. ayrıca sularında klor eksikliği olduğundan 3-4 yıl yaşayan insanların dişleri iğrenç görünmeye başlar. aranızda ıspartaya öğrenci olarak gidecek olan varsa çeşme sularından uzak dursun yada arıtma cihazı alsın tavsiyesinde bulunmayı borç biliyorum ve bir anımı paylaşıyorum.

okulun ilk günü sınıftakilerle kaynaşmaya çalışıyorum. uzaklardan gördüğüm 1.75 boylarında, sarışın, tatlı bir kızın yanına gittim. 1 dakikalık sohbetimiz sonucunda kız gülmeye başladı, dikkatimi çeken gülerken dişlerini göstermemesiydi. tabi meraklı karakter ben hemen sordum " neden gülerken ağzını kapatıyorsun" diye kız cevap vermedi. muhabbetimiz kıkır kikir sürdü, ta ki dişlerini görene kadar. o güzelim kızın dişleri yeşildi, tanrım. toplamda 5 dakikalık sohbet ve 4 yıl boyunca bir daha asla konuşmadım.

diknot: suyu bok, insanı bok, havası bok olan şehir.