bugün

yoğun bakım hastasına sigara veren zihniyet

Benim rahmetli babam da sağ olsun 20 yaşından beri dur duraksız sigara içerdi. Bir ara beyin damarlarından biri pıhtıdan dolayı tıkandı, hatta konuşması bozuldu. O sırada biraz gözü korktu ve bir süre sigarayı bıraktı. Delikanlı adam ya sözünden de dönemez. Bir süre sonra bana ve kardeşime otlakçılık yapmaya başladı. Hep dedim sana bir şey olursa kendimi affetmem benden sigara isteme diye. 55 yaşında iken öksürmeye ve zayıflamaya başladı. Dedim bak bursa da yaşıyorum gel gidelim en iyi özel hastaneye sürünmeyiz parası ne ise veririz. Tabi diyecekler ya sigarayı bırak diye yok dedi gelmedi. Neyse özet geçiyorum bandırmada hastanede ciğerinde bir şey var anlaşılmıyor demişler ve bursa onkolojiye gönderdiler. 4cm lik bir kitle ve metastaz buldular bursada. Bir gece aradılar babanız yoğum bakımda diye ama çoktan vefat etmişti, daha 56 yaşındaydı. Bana lazımdı, kardeşime lazımdı, anneme lazımdı, adamında hasıydı. Bırakıp gitti. Derseniz ki ne yapmak isterdin son kez, babama bir tane sigara uzatmak isterdim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar