bugün

ülkece komple sıyırdık.
adatip galiba.

sakaryada baska kapsamli ozel hastane yok cunku.
MALESEF ÜLKEDE hemşire olmak ya da sağlık memurluğu, att gibi meslek dallarından birine kendini atmak çok kolay. işte kötü de olsa üniversite sınavlarına ve mülakatlara bu yüzden ihtiyaç var. en amiyane tabirle doktor dışında herhangi bir sAĞLIK personeli olmak çok kolaylaştı. liseyi zor bitiren instagram ve twitter tutkunu boş beleş kızların burnu havada hemşire olması için hiçbir engel yok.
eğitim görmemiş (eğitimden kasıt lisede alınan dersler değildir ) , cahil , ahlaksız bakın çok net söylüyorum ahlaktan yoksun gerizekalı bir gençlik altın çağını yaşıyor.

yoğun bakım ciddiyet ister. sıkılıyorsan bunalıyorsan kaldıramıyorsan çalışmayacaksın. siktirip gidebilirsin mesela. o adamın yakını olsaydım o hemşireleri sadece o hastaneden attırmakla kalmaz , işsiz bırakırdım. o adam benim hiçbir şeyim. ama birisinin babası ya da amcası ya da dedesi. ya da en azından insan.

bu şaka mı ? komik mi ? bu eğlence anlayışı mı ? doktor dahil hiç kimsenin bu tarz sululukları yapma hakkı yok.

avrupada tolerans yok. bizdeyse en fazla yan şehire tayini çıkar bunların.

tekrar söylemek gerekirse gerizekalı bir şehir altın çağını yaşıyor.

insan olamamış diplomalı çok varlık var etrafta.

okul ailede başlıyor. çok canım sıkıldı yeminle.
bu sefer de sağlık sektöründe ki ahlaksız zihniyettir. bu sefer de dedim, çünkü artık gün geçmiyor ki, midemizin kaldırmayacağı ahlaksızlar yaşanıyor, farklı farklı alanlarda, sektörlerde, orada burada şurada. ahlaksız demek bile az ya, ne denir bilemedim, ağzım varmıyor, neler desem az. orospu , kancık denilse, yarabbi şükür mü derler acaba. çünkü bu çok başka şey, adap falan hak getire, insanlık dışı.
Uyuşturucu bağımlılığından tedavi görülen hastaneye para karşılığı uyuşturucu sokan zihniyetle paraleldir.
Bir hemşire olarak bunları boğazlamak istedim.

Orada bilinci tam yerinde olmayan ve belki de solunum yollarından bir rahatsızlık ile yatan hastaya sigara vermek, hasta mahremiyetini hiçe sayıp video çekmek ve dalga geçmek bir sağlıkçıyı geçtim insana yakışan davranışlar değil.

Keşke okullarda önce insan olmayı, değerleri ve ahlak kavramlarını öğrenip ona göre hareket etsek...
Insanlık değildir. Bunlar iş bulurken biz işsiz geziyoruzdur.
Ve yine insanlıktan nasibini almamış yaratıklar izliyoruz, ne hoş!
Yazıklar olsun.
Ne kadar iğrenç insanlar var amına koyayım.
Öncelikle, böyle meslektaslarimin minakoyayim. Tam bir rospu kendileri. Yazık adamcagiz uzun süredir yatıyor belli, damaryolu bulunamamaktan kolları morarmış canımın. Zaten çaresiz ve adı üstüne hasta. Ya orospular! Sansurlemeye dayanamadim affedin.. Ben de yogunbakim hemşireliği yaptim çok süre, hastalarima bebek gibi yedirirdim bebek gibi severdim.. nöbetten eve gidip nöbete geri geldiğimde hastam ben yokken vefat ettiğinde üzülürdüm ciddi ciddi. Bi sey demiyorum, ifşa edilmeli kendileri.
Benim rahmetli babam da sağ olsun 20 yaşından beri dur duraksız sigara içerdi. Bir ara beyin damarlarından biri pıhtıdan dolayı tıkandı, hatta konuşması bozuldu. O sırada biraz gözü korktu ve bir süre sigarayı bıraktı. Delikanlı adam ya sözünden de dönemez. Bir süre sonra bana ve kardeşime otlakçılık yapmaya başladı. Hep dedim sana bir şey olursa kendimi affetmem benden sigara isteme diye. 55 yaşında iken öksürmeye ve zayıflamaya başladı. Dedim bak bursa da yaşıyorum gel gidelim en iyi özel hastaneye sürünmeyiz parası ne ise veririz. Tabi diyecekler ya sigarayı bırak diye yok dedi gelmedi. Neyse özet geçiyorum bandırmada hastanede ciğerinde bir şey var anlaşılmıyor demişler ve bursa onkolojiye gönderdiler. 4cm lik bir kitle ve metastaz buldular bursada. Bir gece aradılar babanız yoğum bakımda diye ama çoktan vefat etmişti, daha 56 yaşındaydı. Bana lazımdı, kardeşime lazımdı, anneme lazımdı, adamında hasıydı. Bırakıp gitti. Derseniz ki ne yapmak isterdin son kez, babama bir tane sigara uzatmak isterdim.
ülkenin her yerinden cehalet akıyor. o gün ne gündem olduysa onla ilgili de hemen jet hızıyla yasa çıkarma haberleri çıkıyor. geçen hafta servis muhabbeti, bir hafta da bu sürer. mesele bu olanlara yönetmelik yasa çıkarmak değil, bu toplumdaki dejenerasyona çanak tutmamak. böyle bir bohemin içindeyiz, geleceğimiz karanlık, üzüyor bu da insanı.
ahlaksızlık ve terbiyesizliğin net örneği. sıfır vizyon sıfır gelişim sıfır sorumluluk algısı olunca böyle oluyor işte. ne iş yaptıklarının farkında değiller. hep diyorum sağlık ve eğitim çalışanlarının sadece sınava değil ayrıca kaliteli mülakata da alınmaları gerek. sonra böyle iki forma giyip bi stetoskop takınca kendini bi bok sanan , sadece sosyal medyaya malzeme arayan gerzeklere can emanet ediliyor.

ayrıca, espri anlayışınız yerle bir. nesine gülüyorsunuz bu yapılanın amk ? adama sigara verdik videoya çekiyoruz paylaştık çok eğlendik yoğun bakım qeyfisiiiii hihoha falan mı ?
sesli guldum amk. kim verdi bilmiyorum sigarayi ama hastanin stresini atmasini gevsemesini istedigi icin vermistir herhalde keko. nasil bir dusuncesizlik aq bu.
zihniyetini sikeyim.
Maalesef ülkenin saykosu bitmiyor efendi. Yapabilecek birşey yok.
mesleki ahlaktan, insanlıktan, terbiyeden uzak bir iki hemşirenin kan donduran, mide bulandıran davranışıdır. bir de utanmadan videoya alıp paylaşmışlar. yazıklar olsun.

(bkz: başkası adına utanmak)
Şifa niyetine vermiştir.