chp neden sevilmiyor

Alevi kürt diye birşey olmaz. Alevilik ayrı bir mehzep. Tek benzer yanları ikiside anadoluda veya anadoluya yakın olsuğu için kürtçe bilir ama bilmek zorunlu değil. Çünkü genellikle türköe konuşulur. Ve alevi kürtçesi farklıdır. Alevilen genelde kürt lürtçesini anlamaz, çünkü çok ağır ve kaba.

Kürtler, sunniler gibi tüm ibadetlerini yapar.

Aleviler bir çoğunu yapmaz.
Oruç tutma zamanları farklı'dır. Aşure gününden önce oruç tutulur.

Kürtler, sahura kalkıp sunniler ceya diğer mehzepler gibi kalkıp orucunu tutar sabah namazına gider.

Herneyse. Yanlış başlığa bunu yazdığım farkındayım ama aradaki farkı nedense anlayamıyoruz.Bunu yazmamın sebebi şu: alevi ile kürt aynı değil. Burada birşeyler paylaşıyoruz ve yanlış bilgi vermek büyük sorunlar doğurur. Sen farketmesende içten içe dersin ki. Bu kürtmüş bizim ne işimiz var. Ayrımcılık yapmayıl lütfen. Yani dorğu bilgi paylaşmak istedim açıkcası.

Bu dünyada cahiller neden var. Bilenler bildiklerini başkalarıula paylaşmadığı için veya paylaşmayı bilmediği için.

Edit: bir kişi alevileri kötülediğimi veya sevmediğimi yazmış. Kesinlikle öyle birşey yok. Çünkü bende aleviyim ordan biliyorum. Yani tarafsız yazdım. Ne diyim şimdi aleviler camiye gidiyormu diyim. Gidenlerde sunniliğe dönmüştür zaten. Yani bu taraflarda böyle dönmüş deniliyor.

Daha fazla bilgi için yazabilirsin bana, ciddiyim Tartışırız.