bugün

o kadın

acaip kusur bulunan,falso aranan bir filmdir. Tamam filmde her şey dört dörtlük değil ama insanın içine işleyen pek çok yer de mevcut. Ne yazık ki millet olarak yere bildiğimiz kadar övemiyoruz. isimler, daha göz önünde bulunan kişiler arasından seçildiği için olağanüstü yetenekli bir oyuncu kadrosu yok. Ama bu onlardan çok cast seçimini yapanların hatası. Daha cesur olabilselerdi daha etkileyici bir film olabilirdi. Pek çoklarınca yapmacık ya da eğreti duran Erol Günaydın ve Nefise Karatay diyaloglarını geri kalan kesimin bir üyesi olarak not almaya çalıştım. En az şarkılar kadar etkileyici idi. Ya da şöyle demeli: şarkıları tamamlayan ana etkendi. Senaryoyu kim yazdıysa ya da bu diyalogları tebrik etmek gerekir. Her kırık aşk yaşayanın ki yaşamayan olduğunu sanmıyorum filmden etkilenerek çıkması yüksek ihtimal. insanın içinde hafif,yutmak istemediği,beraber yaşamak istediği bir acı bırakan bir film olmuş. Bu öyle bir acı ki hem canınızı acıtırken hem de size bir keyif veriyor. Herhalde yaşamınız boyunca birden fazla kişiyi sevme ya da birden fazla kişi tarafından sevilme hissinin yarattığı bir durum bu. Bütün bu karmaşık hislere sebep olan ise sadece bize nasip olmuş olağanüstü Sezen Aksu şarkıları. Biz onsuz ne yapardık gerçekten kestirmesi zor. Ama bu filmi Sezen Aksu ile birlikte seyretmeyi hayal ettiğimde kendimi onun kucağında yatarken ve ona devamlı "bizi ne hallere soktuğunun farkında mısın" derken buldum.
Çok yaşasın. Acılarımızı bize hatırlatmayı en iyi bilen belki de onları yaşayan bizlerden bile iyi ifade edebilen bu şarkılara çok şey borçluyuz. Film de buna yapılan bir güzelleme tadında.
güncel Önemli Başlıklar