bugün

safranbolu

ev arkadaşımın her akşam gayzaya gitmesi ile bazen yalnız bazen de diğer arkadaşlarımla iki sene boyunca altını üstüne getirdiğim, gezmek için müthiş, yaşamak için ise çekilmezdir safranbolu. en büyük gelir kaynağı ilçenin merkezindeki sadri artunç caddesinde bulunan yüksekokul ve ilçenin dışında bulunan kışlasıdır. haftasonu esnafın fiyatları katladığı, hafta içi fiyatların normal seviyeye indiği bizzat görülmüştür. kiralık ev aramak tam bir işkencedir. ya rıza baba gibi şeker bir ev sahibin olacak ya da sürüneceksiniz bir kaç hafta ki bulasınız.

dünya tarih koruma vakfının başkenti olmuş bir şehirdir safranbolu. lokumu, mistik dokusu ve baştan aşağı eski çarşısı ile tarihe ev sahipliği yapıyor. incekaya su kemeri vardır bir de şehrin epey dışında. hala anlamış değilim, insanlar nasıl oradan karşıya geçiyorlar. bir keresinde iki arkadaşın beni zorla tuttular da, karşıya geçmemek için kemere yattım. *

üniversite kırtasiye var bir de yüksekokulun yanında. buradan mustafa amcaya ve oranın sahipleri uğur ile kemale selam ederim.
(bkz: sözlükten reklam yapmak)
(bkz: eşe dosta sözlükten ulaşmak)
(bkz: eski günleri anmak)
(bkz: gözyaşının klavyeye düşmesi)

edit : kemal ortaklıktan ayırlmış be sözlük. sonra mustafa hoca var bitane, ingilizceci o ortak olmuş üniversite kırtasiyeye, o da ayrılmış be sözlük. uğur işi büyütmüş. hayırlı olsun. alıyorum haberleri uğurcum. saygılar...