bugün

ypg

ypg'nin pkk'yla aynı şey olduğunu iddia ederek kendimize eziyet etmekten başka bir şey yapmıyoruz. pkk şengal ve kandil'de. ypg ise menbiç'te. orada bir dünya kanton var, hepsinin ayrı kürdü var. her kantonda ayrı bir kürt grup var. yani kalkıp da barzani'yi kahraman gibi karşılayıp ypg eşittir pkk demek samimiyetsizliktir. o zaman sen terör örgütleri arasında ayrım yapıyorsun demektir. ya barzani'yi de terör örgütü say, ya da ypg eşittir pkk demekten vazgeç. bunu niye anlattım, şunun için. rusya bu pyd'yi bu kadar savunduğuna göre bunlar pkk'yla aynı olmaması lazım. çünkü rusya pkk'yı savunmuyor. mesela amerika barzani'yi de pyd'yi de savunuyor, ama pkk'yı savunmadığını söylüyor. bakın bu kürt gruplar birbirinden farklı. hepsine ayrı davranmayı öğrenmemiz lazım. birbirlerine sempatileri vardır ama türkiye'de yaptığımız gibi hdp öyleyse pkk deyip, yasa benim deyip pyd'yi içeri atamıyoruz. o zaman ne dediklerini dinlemek lazım. pyd ülkemizde kaç tane bebek katletti? sıfır. pkk kaç tane bebek katletti? binlerce. aynı değil. sen aynı desen de aynı değil. sevmem etmem, bana ne pyd'sinden, allahlarından bulsunlar. ama pkk'yla aynı şey değil. yani şöyle, fetö ve akp durumu gibi. fetö ve akp hani ayni kişiler kurdu ama farklılar ya, aynen o şekil.
güncel Önemli Başlıklar