bugün

aşk ı memnu

ismail cem'in genel müdür olduğu trt nin altın yıllarında ilk kez dizi olarak ekrana gelip büyük ilgi yaratmış olan roman.

şimdilerde kanal d için yanılmıyorsam, bugüne uyarlanmış haliyle dizisi hazırlanıyormuş.
yaprak dökümünün gördüğü ilgi iştahları kabartmış olsa gerek. ama yaprak dökümünün başarısı sadece romanla ilgili değil elbette. iyi bir konu evet ama iyi oyucular, iyi yönetim.

ha bunda niye olmasın diyebilirdim belki ama, başrollerini beren saat ve neydi o sarışın manken çocuk, hah kıvanç tatlıtuğ oynayacakmış. beren saat'den anca kurtulmuşken soluklanmaya fırsat kalmadan o dudak büküşleri izlemeye tahammül edilebilir mi bilemiyorum. kıvanç'da fazla yakışıklı ve henüz oyunculuk anlamında derinliği yok kanımca. hele salih güney'in oynadığı karakteri oynayacaksa zor. o karakter yakışıklı ama kurnaz, çekici, feleğin çemberinden geeçmiş kuralları sallamayan bir tip. kıvanç biraz tıfıl kalır.
oysa bana sorsalar, behlül karakterine yiğit özşener cuk oturur. ama sormuyorlar işte ne yaparsınız.