bugün

erkeklere haksızlık yapılması

kadınlara yapılan haksızlıkları herkes görüyor. ama erkeklere yapılan haksızlıkları neden kimse görmez ki

olayları mercek altına alacak olursak;

bir erkek öldürüldüğünde kimsenin umurunda olmaz. kimse haber yapma, ve kimse hak savunmaya çalışmaz. cinsiyetlere bağlanmaz.

ama kadın öldürüldüğünde kıyamet kopar. herkes haber yapar, cinsiyete bağlarlar. herkesin umurunda olur.

kavgalarda erkek kadını öldürdüğünde, Sapık, tecavüzcü ve rezil olarak herkese yayılır. haberlerde rezil edilir.

ama bir kadın bir erkeği öldürdüğünde, kahraman ilan edilir. herkes feministlik edebiyatı yapar. öldürülen erkeği tecavüzcü ilan ederler.

asla cinsiyetçilik yapmadım. kimseyi cinsiyetine göre yargılamadım. kimseye cinsiyet belirten ifadelerle seslenmedim. yani hiç bir cinsiyeti savunmuyorum burada. kadınlar haksızlığa uğruyor söylentiler safsatalardan ibaret.

her iki cinsiyet eşit olarak haksızlığa uğruyor.

dini yönetimin ön planda olduğu bölgelerde kadınlar haksızlığa uğruyor orası ayrı konu.

not: Günlük hayatta cinsiyet ile alakası olmayan eylemlerde cinsiyet ayrımcılığı yapmayalım. dizi ve filmlerde cinsiyete bağlı hal ve hareketlere özenmeyin. kendiniz olun. her iki cinsiyette fikir ve mantık aynıdır.