bugün

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Çocukluğumdan beri kavganın içinde büyüdüm. Babam dükkanda içerdi arardım baba ne zaman geleceksin diye. Birazdan gelicem derdi kapatırdı. Kimi zaman da sızardı açmazdı. O eve gelene kadar ben ev telefonunun başında ağlayarak uyuyakalırdım. Göremezdim bile yüzünü. Babannemi ve annemi hırpalarken o kavga gürültü içerisinde uyanırdım tatlı uykumdan. Küçük çocuktum gücüm yetmezdi ki. Yorganı çekip sessiz sessiz ağlamaktan başka ne yapabilirdim ki. Çocuktuk işte. Anneye babaya muhtaç çocuktuk. Bu adam neden bu kadar sinirli diye düşünürdüm cevabını bulamazdım. Gözümün önünde onlara şiddet uygularken elimden bir şey gelemez di ki ağlamaktan başka...

Seneler geçti ve bu adam değişmedi. Tam aksine daha da kötü bir hal aldı. Odak merkezi babannem ve annem değildi artık bendim onun odak noktası. Ne yapsam batar ne yapsam bağırırdı döverdi. Büyüdüm işte büyüdüm ve bir gün kavga ederken benim boğazıma sarıldı. Sanırım vurmuştuda hatırlamıyorum. Birbirimize girdik. Vurdum. Babama vurdum. Ellerim kırılsaydıda vurmasaydım diyorum hala. Hala pişmanım gerçekten. Unutamıyorum ki hiçbir seyi. Sonra ki kavgalarda yine pişman olmamak için camları çerçeveleri indirdim. Bu sefer de yine ben suçluydum ona göre. Gençliğimi çocukluğumu yaşayamadım. Huzursuzluğa uyandım kavga sesleriyle. Her zaman mutsuzum ben. Yaşama sevincim kalmadı nerdeyse. Bugun de o kavgalardan birisi oldu. Babam(!) bana saldırdı. Eline ne geçerse fırlattı bana. Annem araya girdi bana vurmasın diye. O vurdu ben elini yittim. Annem aramızda kaldı. En son gücü dermanı kalmadı ağlamaya başladı. işte o an bir kez daha yıkıldım. Babam(!) polisi çagırmıs. Abiler sağolsun konuştular benimle. Şimdi yatağımdayım sigara içiyorum ard arda. Bundan sonra benim babam yok. Sildim onu hayatımdan. Olur da konu hakkında yazan olursa kusura bakmasınlar çaylağım cevap veremem 13 gün falan. Her neyse eğer aileniz iyiyse onları sakın üzmeyin. O mutluluğu arayan birilerinin olduğunu, o mutluluğu yaşamaya muhtaç olanların olduğunu unutmayın.

imlaya falan özen gösteremedim bu halde ancak bu kadar oldu kusura bakmayın.