kız babası olmak

dünyada en çok seni seven birisi olduğunu bilmektir.
kelimeler, cümleler anlatamaz ve sadece kız babası olan bilir bu duyguyu.
bir damla gözyaşı akmasın diye dünyaları yakabilmektir.
düşüp dizi kanasa, ondan çok canının acımasıdır.
dünyada en çok onu sevmektir. sen ona aşık, o sana.
kıskanılmanın baskı değil, zevk vermesidir.
beraber resim yapmaktır. ders çalışmak ve bazen anneden gizli hamburger yemeye kaçmaktır.
yasaklı kelimeler olmasıdır aranızda, ölmecilik, evlenmecilik, büyümecilik gibi kelimelerin asla kullanılmamasına söz vermektir.
sen ve o arasında sırlar olmasıdır.
dondurma yemek, lunaparka gitmek ve orada tehlikeli şeylere binmektir, kimsenin bilemeyeceği, öğrenmeyeceğidir.
eğlenmektir bazen,
uyandığında tırnağında oje, saçta toka olmasıdır. ama asla kızamamaktır.
şaşkınlıktır bazen,
karşına traş köpüğüyle yüzü gözü bembeyaz halde, " baba bak ben de traş oldum senin gibi" demesidir.
hüzündür bazen,
yanlış yaptığında ona kızmak ama yüreğin kan ağlasada taviz verememektir. onun iyiliği için.
vicdan azabıdır bazen,
ona asla yalan söylemediğin halde, biz annenle boşandık diyememektir.
yorgunluktur bazen,
işten yorgun argın gelsen bile, bir " baba seni çok özledim" sözüne 2 saat direksiyon sallamaktır.
ne zaman "babacığım" dese, uçarak ona gitmektir. her zaman yanında olacağını bilsin, anlasın diye.
hiçbir doğum gününü, karne, okul gösterisi ve onun için önemli olan günleri kaçırmamaktır.
kız babası olmak bambaşka bi şeydir.
yoldan geçen genç bir kıza, bir anneye, bir kadına bakarken aklına kızını getirebilmektir. onun da bir gün büyüyüp genç kız, bir kadın ya da bir anne olacağını aklında tutmaktır.
millet yılbaşına zenginlik umutlarıyla girerken ya da türlü eğlenceler, hayallerle girerken;
5. 4. 3. 2. 1 dediğinde onun gıdışına dalmak, ısırmak, öpmek, koklamaktır en büyük mutluluk. allah'ın verdiği en büyük mutluluk, en büyük duygu, en büyük hediyedir.
benim ömrümden al ona ver diye dualar etmektir.
allah bizi ayırmasın.
hep mutlu ve huzurlu ol.
gözlerimi kapatırken bile yanımda ol.
seni çok seviyorum canım kızım.
birlikte nice nice mutlu yıllara...
edit: imla. ( bu duygu haliyle normaldir.)*