bugün

dünya dışı canlı bulunursa din sistemi çöker

olum hadi şaka maka biraz kurgulayalım; düşünün hasbelkader dünya dışı "zeki" yaşam bir şekilde bulunuyor iletişime geçiliyor vs vs bu dünya dışı yaşam bizden fersah fersah ileri de olabilir geri de ya da hemen hemen aynı seviyelerde her neyse şimdi onca girdi var konu içinde; teknoloji, bilim, bilgi deposu, tecrübe zibille konu başlığı. karadeliklerden tut da paralele evrenlere, similasyon kuramlarına kadar yarı-gerçek ya da gerçek milyonlarca data etrafında onlarca yıldır dönüp duruyorz ve hepsinin yanında "namaz kılmak, haç çıkartmak, yedi kollu şamdan, kabe etrafında tavaf, cinler, melekler, adem'in kaburgasından peyda olan kadın cinsi, cehennem, incil, kuran" falan yahu ben mi kafayı yedim yoksa bu işte bi terslik, komedi, saçmalık yok mu? bakın tanrı vardır yoktur falan girmiyorum sadece şu binlerce yıldır değiştirip durduğumuz "din" denilen şeyin ne kadar komik olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

yahu iki dakka kendinize gelin uçsuz bucaksız bir evrenin ortasında debelenip duran sikko bir canlısın işte o kadar çok bilinmeyen var ki o kadar çok ağzımızı açık bırakacak şey var ki (ki biz bunların daha o kadar çok azını biliyoruz anlatamam) sen kalkmışsın bana burada namaz kılmaktan, cehennemden, kutsal kitaptan, lazarustan, ikiye yarılan denizden, ikiye yarılan ay'dan falan bahsediyorsun! şaka mısınız lan siz?