bugün

o zaman bunca farz ibadet boşa mı gidecek? onca şehit kurban gözyaşı?
onlar için de çıkar bi hadis.
islamiyette, her gezegende dünya gibi kurulu bir düzen olduğu söyleniyor. fakat yer, zaman, tarih belirtilmemiştir.
Ateistler dua halkası oluşturmuşlar bu iş için. Eğerki böyle bişey gerçekleşirse bundan sonra açıklama sırası müslümanlara geçicek.

(bkz: hadi müslümanlar bunu da açıklasın)

Şaka bi yana kur'an da dünya dışı bir canlı bulunmayacağı hakkında bir ayetin olduğunu zannetmiyorum.
Ne kadar saçma bir beyan. Sanki dünya dışında canlı yok diye kur an da ayer var haşa. Ateistler islamı kendileri oluşturuyor sonra yine kendileri uydurdukları dini çürütüyor lar. 7 kat sema içindekiler Allah ındır. Bize bildirilen bunlardır. Allah 7 kat semadan başka neleri yaratmıştır bilemeyiz. Yer yüzünde ademden önce kimse imtehan oldumu bilemeyiz. Bir kur an ayetinde" biz sizden önce sizden ileri nice kavimler yarattık lakin azdılar ve biz onları helak ettik" diye geçer. Yani ateistler kendi uydurdukları dini değil kur an dinini çürütsünler bizde görelim.
dünya dışı varlıklar kuranda cinler olarak anlatılmıştır ki bu bahsedilen medeniyetlerden sadece birisidir. "ateş"in "dumansız"ından yaratılmışlar (bizim gibi karbon bazlı yaşam formları değiller yani) ve teknolojilerimiz aşağı yukarı aynıdır. "cin" olarak adlandırılan bu medeniyet güneş sistemine görece yakın bir yıldız sistemindeki bir gezegende yaşamaktadırlar. bize göre üstünlükleri uzayda çok daha uzak mesafe yolculuk etmeyi ve geri dönmeyi başarmış olmalarıdır. bu yolculuk esnasında evrenin koruyucularından biri olarak görevlendirilmiş çok büyük bir medeniyetle karşılaşmışlardır. hiç çekinmeden gözünüzde mekanik olarak inşa edilmiş gezegenler, doğal olarak oluşmuş gezegenlerin etraflarında inşa edilmiş çember şekilli devasa istasyonlar ve yıldızların gücünden faydalanan milyar kilometre büyüklüğünde yapay enerji kalkanları canlandırabilirsiniz.

bir köktendinci hristiyan forumunda bu ve benzeri bulgularımı detaylarıyla anlattığımda bolca hakarete uğramış ve aşağılanmıştım. ama kuran evrenden ve dünya dışı akıllı varlıklardan ve gelişmiş medeniyetlerden - ayrıca evrende bir düzen olduğundan ve babamızın çiftliği gibi at koşturamayacağımızdan (bkz. ay görevleri) açıkça bahseden yegane kutsal kitaptır.

bu yüzden bu kitabın felsefesini takip edenler için sorun teşkil etmeyecektir. okuyup anlayan her insan "ben biliyordum zaten, işte burada yazıyor" diyebileceklerdir.
tam tersine daha çok kuvvetlendirir.

allah kuran' da 18 bin alemin yaratıcısı olarak geçer. ve bu 18 bin alemden bin tanesini bile zor sayarız şuan ki bilgilerle.

daha görülecek çook şey var.
olum hadi şaka maka biraz kurgulayalım; düşünün hasbelkader dünya dışı "zeki" yaşam bir şekilde bulunuyor iletişime geçiliyor vs vs bu dünya dışı yaşam bizden fersah fersah ileri de olabilir geri de ya da hemen hemen aynı seviyelerde her neyse şimdi onca girdi var konu içinde; teknoloji, bilim, bilgi deposu, tecrübe zibille konu başlığı. karadeliklerden tut da paralele evrenlere, similasyon kuramlarına kadar yarı-gerçek ya da gerçek milyonlarca data etrafında onlarca yıldır dönüp duruyorz ve hepsinin yanında "namaz kılmak, haç çıkartmak, yedi kollu şamdan, kabe etrafında tavaf, cinler, melekler, adem'in kaburgasından peyda olan kadın cinsi, cehennem, incil, kuran" falan yahu ben mi kafayı yedim yoksa bu işte bi terslik, komedi, saçmalık yok mu? bakın tanrı vardır yoktur falan girmiyorum sadece şu binlerce yıldır değiştirip durduğumuz "din" denilen şeyin ne kadar komik olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

yahu iki dakka kendinize gelin uçsuz bucaksız bir evrenin ortasında debelenip duran sikko bir canlısın işte o kadar çok bilinmeyen var ki o kadar çok ağzımızı açık bırakacak şey var ki (ki biz bunların daha o kadar çok azını biliyoruz anlatamam) sen kalkmışsın bana burada namaz kılmaktan, cehennemden, kutsal kitaptan, lazarustan, ikiye yarılan denizden, ikiye yarılan ay'dan falan bahsediyorsun! şaka mısınız lan siz?
ben kuranıda okudum ama'cılardan buda heralde. mal beyanı, tekrar oku