islam rasyonel bir dindir

Doğru önermedir. islam dininde mantığa ters hiçbir olay yoktur. Ve cidden de islamda düşünmek ibadettir.

Bakıyorum bir kaç tane sığ ateist kardeşimiz cahilliğini belli edercesine saçmalamışlar. Hele ki madde nasıl oluştu sorusuna big bang diyen arkadaşı daha bi tebrik etmek lazım. Hiçlikte patlama mı olur yavru ceylan demeden de geçilmez buna şimdi. Evet evren büyük patlamayla başlamış olabilir ( şu an için hala bir teori olarak geçtiğinden olabilir diyorum yoksa çok mantıklı bi olaydır kendileri ) ama baktığınız zaman büyük patlamadan önce illa ki birşeylerin olması lazımdır. Higgs bozonudur protonlardır enerjinin kütleye çevrilmesidir. Tamam eyvallah büyük patlamayı bunlar tetiklemiş olabilir ( yine olabilir kullandım çünkü bu da daha tez olarak geçer ) fakat akıllara yine bir soru geliyor: aga bu enerji/proton nerden geldi. anlayacağınız bu işin bi sonu yok. illa ki başlarda bi yerlerde bi şeyin yoktan varedilmesi (ki biz ona yaratılmak diyoruz) ve büyük patlamaya kadar olan olayları tetiklemiş olması gerekiyo. Büyük patlamadan sonrasını bi şekil kavrayabiliyoruz zaten ama öncesi aşırı muamma şu an için. Neyse eyyorlamam bu kadar.