bugün

george bush un abdullah gül ün omzuna vurması

okuz cobani bush'un degil burokrasi veya politikayla, dunyanin en genel gecer gorgu kurallariyla bile aciklanamayacak hareketidir. yer gostereceksen efendi gibi goster kahve adami tavriyla degil.. bu okuz cobani her ne kadar connecticut dogumlu olsa da texas red necklerinin medeniyetten uzak her tavrini icsellestirmis ve hareketlerine yansitmistir. red neck ne midir? simpsons cizgi filmindeki kadin red neck figurun bir repligine kulak verelim: -ogluna- "sen sahip oldugum en iyi ogul ve kocasin"

yaw hayir oralari gorup insan icine cikmis olmasak: "bunlar da boyle rahat adamlar" felan deyip gececez belki ama abd'deki devlet adabina hatta her turlu ikili resmi iliskilere bile aykiri ve yabanci boyle hareketler.. birak devlet adabini beraber is yaptigin adamlar bile bu kadar saygisizca davranmaz sana.. en kotu "excuse me sir.. can you please have a seat" felan derler ne bileyim..

detaya dair bu tip hareketleri yapip kameralar karsisinda ustunlugu ele gecirmeyi cok iyi biliyor bu adamlar.. tam bir belden asagi vurma durumu.. zamaninda ecevit ayakta iken clinton'un bacak bacak ustine atmis bir fotogragi vardi ki onu da unutmadim (bkz: seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim)