bugün

bülent kayabaş

her ne kadar 70li senelerde oynadigi malum filmlerle anilsa da, aslinda cok iyi bir tiyatrocu olan ve yaklasik 40 senesini tiyatroya vermis, 1945 eskisehir dogumlu, tatar sinemaci, dublor, oyuncu; sanatci. ayrica, 70 lerdeki haliyle de, uzun boy, duz ama uzun sac, ve de biyikli halleriyle de, o donemin yakisiklilari arasina girmistir. simdiki dizilerde de, tonton mahallenin abisi, ya da kolpaci amca dayi rollerine cuk oturmaktadir kendisi.

bir de 90 li yillarda nur surer ile evliydi bu amcamiz, hatta uzaktan bir tanisiklik oldugu icin, nur surer ve cocugu ile mutlu mesut aile portresi cizdikleri iki fotografini annem adina imzalayip da gondermisti, cok sevmistim kendisini, sonra buyudukce seks filmlerinde oynadigini ogrendim, birisini de seyrettim, ablayi yalayip yalayip duruyor; don ustunden kari zikme felsefesini de deli gibi yerine getiriyordu, cok kizdim kendisine "niye boyle filmlerde oynadin lan ?" dedim, sonradan bir programda " o donemde yapabilecegimiz cok bir sey yoktu, tiyatro da cok revacta degildi, benim gibi ayni meslegi paylasan bir cok arkadasim (bkz: ali poyrazoglu), (bkz: hadi caman), (bkz: aydemir akbas) da o ise girince, ben de girmek zorunda kaldim" deyince gozumde yeniden buyudu... simdilerde ise hicran sokagi nda oynamistir en son.