bugün

sözlük yazarlarının itirafları

bir hikayem var benim.

düşündükçe içimi acıtan bir hikayem var. benimkisi bir aşk hikayesi..

birini çok sevdim ben. ben onu çok sevdim, ben onu çok sevdim, ben onu çok...
o da beni sevdi allah razı olsun. o da çok sevdi.
derdik ki 1 saat ayrı kalsa yaşayamayız. 1 yıl sevgili olduk ama ne sevgili. elim eline değmedi, dokunamayacak kadar çok sevdim.
söyledik ailelerimize, her şeyin çok güzel gideceğini sanacak kadar aptaldık. ama iyi aptaldık, baya bi aptaldık..
ailesi beni istemedi. benim ailem de onu istemedi. bir kere bile oturup dinlemediler bizi.
biz birbirimizi sevdik ama ne sevmek.. ama ne sevmek.
biz kavuşamadık, çünkü kavuşmamızı istemediler. tek bir gerekçeleri vardı.
mezhebimiz farklıydı. evet o siktimin mezhebi farklıydı işte. onun ailesiyle benim ailem sadece farklı yollardan allaha inanıyorlardı.

ben sevdiğimle kavuşamadım. benim ailem pek ses etmedi önce. ama onun ailesi beni istemedi. şiddetle karşı çıktı. kapılarını çaldım babasıyla konuşmak istedim ama açmadılar kapıyı.

sevdim ama ne sevmek. erkek adam ağlar mı, ağlar.. gecelerce ağladım arkasından.

aynı üniversiteyi okuyorduk, perişan oldu.. o bıraktı gitti üniversiteyi. telefon numarasını değiştirdi, facebook, whatsapp hepsini kapattı. hiçbir arkadaşı da bilmiyor, yada bana söylemiyor.

ulaşamadım, kayboldu gitti. sevdim ama ne sevmek. intiharı düşünecek kadar sevmek. deli gibi, deli gibi.

hastaneye kaldırdılar beni hatta açlıktan, ne yesem kusuyorum, uyuyamıyorum.

yıllar geçti aradan. aynı üniversitede beni delice seven başka bir kız vardı. benim o'nu sevdiğim gibi beni seven bir kız..
bu tür delice aşık olmanın ne demek olduğunu bildiğim için kendimi onu sevmeye zorladım. benim çektiğim acıları çekmesin istedim.

lakin sevdim de.. evet ikinci kez birini sevdim. onun gibi değil ama sevdim. gülünce güldüm, ağlayınca ağladım. ona ilk seviglimden bahsettim ve ''ne olursa olsun sensiz yaşayamam'' dedi. böyle sevdi beni yani.. hala ilk sevgilimi sevdiğimi bilerek sevdi beni.

şimdi onla nişanlıyım. yaza da düğünüm var hatta. evlenmek istiyor muyum, evet. seviyorum onu.

sadece.. ıssız ve acı dolu gecelerimde sen geliyosun aklıma.. doluyor gözlerim.
evlenmeme aylar kaldı.
belki sen de evlendim. belki de öldün de haberim yok. ben nişanlımla mutluyum.

yalnızca o ıssız geceler...