bugün

işkence

'' gözlerim baglandı sorguya cıkartılacaktım. üst katta bir odaya cıkarttılar. merdivenlerden cıkarken basımı sürekli duvara vuruyorlar. bir yandan da 'duymuyormusun sana kafanı eg dedik' diyerek kahkaha atıyorlardı. kolumdan tutan biri 'simdi ameliyatta bakalım kac leş vereceksin?' dedi. bana birkac kişinin ölümünü yükleyeceklerini düsündüm...
götürdükleri odada beni yere yıktılar. ayakkabılarımı cıkarttılar. sırt üstü yatırarak , ayaklarımı baglayıp , bir kalın degnekle ayaklarımı havaya kaldırdılar. hızla vurmaya basladılar. ...
ayak tabanlarım degnekler inip kalktıkca kendimi zor tutuyordum. dayanılacak gibi degildi, bir ara vurmayı bıraktılar . o an 'oklava yap!' diye bir ses duydum. bu kez ayak tabanlarımda ellerindeki degneyi hamur yogurur gibi yuvarlamaya basladılar. sanki bütün vücuduma ayaktabanlarımdan oklar sokuluyormus gibi hissettim. müthiş bir acı hissettim ve bagırmaya basladım...
ayagım patlamıstı kan sızıyordu. ayak tarafımdan duydugum ses ayagımın cok kanadıgını gösteriyordu...
beni ayaga kaldırmaya calıstılar. kalkamıyordum... gözüm kapalı götürülüp hücreye atıldım...
hücereye atıldıgımdan beri nisanlımı merak ediyordum... ikinci gün bir polis gelerek nisanlımı serbest bırakacaklarını söyledi. hemen ekledi 'ama sen konusursan ve bütün bildiklerini anlatırsan. yoksa gözlerinin önünde onu * ! bu adamlardan hersey beklenir.' . sanki kendisi farklıydı.'' * * * *