bugün

balkan göçmenleri

bu adamlara hayranım.

o kadar sıcakkanlı o kadar delikanlı insanlar ki. kadını erkeği, genci yaşlısı gerçekten çok düzgün insanlar. çok da çalışkanlar.

aralarında kendinizi yabancı hissetmezsiniz. aralarında büyüdüm gibi bir şey. onların dillerine biraz da olsa hakimim. en azından üsluplarına.

--spoiler--
te geldım sana bürek veregim de kalmayasın aç
--spoiler--

kızları da güzel olur. bir de ev hanımlığı bunlara o kadar yakışır ki, muhacir gelinleri meşhurdur. bir de düğünleri var ki amaaan!
böyle düğün dernek olaylarını pek sevmem ama ne zaman çağırsalar giderim. süslü elbiseler, renk renk... oyun havaları. o kadar güzel ki.
hem türk kültürünü hem de slav kültürünü harman edip bize sunuyorlar.

bir de dikkat ettim, bu adamlar harbiden dindar ve dürüstler. gerçekten namuslu adamlar. anadolu'daki türklere on basarlar bu konuda. avrupa görmüş olduklarında mıdır nedir? hatta bir tanesi ile sohbet ederken demişti ''avupalıyız bea ondan hep'' *

makara adamlardır, yerlere yatarsınız gülmekten. ben bu adamlarla bir araya geldiğimde katıla katıla gülüyorum. bu adamlar doya doya güldürebiliyor beni...

sanırım ömrümün sonuna kadar da bu insanlardan uzak kalmamak için onların yoğunlukta olduğu semtleri arayacağım hep.

natine mir. * *
seviyorum sizi shiptarlar. *

https://www.youtube.com/watch?v=LB6Tq3brqsc