bugün

metin külünk ün ibretlik yolsuzluk savunması

merhaba sevgili dostlar bu topraklar üzerinde özgürlük duygusunu yeşertmek isteyen kardeşlerim hayatımızda bazı tabirler televizyon , internet ve özellikle çeşitli politikacılar tarafından bolca dile getirilip işlendiği için klişeleşmiş durumda. Biz söylemekten ve duymaktan sıkıldık ''dini politikaya alet etmeyin'' ya da ''dini politikaya dahil ediyorlar'' tarzı tabirler bunların başında gelir hep duyduğumuz an içimiz şişer. Peki bunu tekrar duymamak adına aynı yerde saymamak adına bu güne kadar ne yaptık? hangimiz dik bir duruş sergiledik önce kendi içimizde. Bazı sözler ağzımızdan çok çıkar ama pratikte pasif kaldığımız için ağzımızdan ÇOK çıkan sözlerdir bizi eriten. Unutmayalım halkın caydırıcılığı olmadan asla bazı şeyler düzelmez.Neden bu video nun üstüne bu kadar yazma gereği duydum? Çünkü bu video tam da ders niteliğinde gerçekten tanımadığım ismini duymadığım bir vekil hırsızlık yaptığına dair ses kayıtları çıkan Başbakanını korumak adına DiN e başvuruyor. Alenen yapıldığı çok aşikar olan rant ve kar sağlama amaçlı bazı işlemlerin kayıtları çıktı çıkalı reddedildi MONTAJ denildi. Sonra Başbakan çıkıp açıklama yaptı bunları konuşmamda ne var ki ÇOK DOĞAL konuşmalar denildi. Ve sonrasında vekilimiz (bize hizmet etmesi gereken seçilmiş kişi) hizmetlerini din i referans alarak konuyu Einstein ve Edison a kadar uzatıp Başbakan a direk bir ''hizmet'' sunuyor. Muhalefet vekilleri Sayıştaydan bu yolsuzlukları belgeleyebilmek adına evrak ve rakamları istiyor 2 yıldır herhangi bir evrak kendilerine verilmemiş. Şeffaflık namına gram hamle yok her eylem örtbas adına.. Bazıları diyorlar: Ne safsın oğlum hangi devirde yaşıyorsun din devlet ayrıştırılmamış yıllalca şimdi mi olacak? Bu kişilere cidden acıyorum duruşları olmayan ağızdan çok çıkan söz ve sıfır eylemle kendilerini eriten bu kişilere ne denilse az. Acizler.. tıpkı bu kanalda adeta yolsuzluk çamurunun içinden Din i değnek yapıp yol açmaya çalışan bu vekil gibi.. Halbuki din nedir? Kişisel inançtır. Kişiye özeldir. inanıp inanmamak kişiye aittir. insanın içinden gelmelidir ya.. dayatılmamalıdır ya.. yolu bulmalıdır ya insan zekası ve vicdanla.. peki burda yapılan nedir? GÜNAH iŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ vermemiştir Yaratan özgür irade vermişitr. Yapan cezasını çekmelidir. Adalet uğruna koyulduğunu söylediniz dini kuralların şimdi kayıtlarla ortaya çıkan çamurun içinde kendinize çıkış yolu bulmak için neden değnek edilsin? Üstelik çarpıtılarak. Bu video geçmişte çok söylenen ve geleceğe ders olması gereken Din in politikaya ve ''devlet işlerine'' ahlaksızca bazılarının cebini rahatça doldurması adına nasıl alet edildiğini göstermektedir.

Bir konu daha ; intenette sıkça dolaşmaya başlayan bu yolsuzluğa ilişkin ses kayıtları (ki bunlarda ters düşülen dini temel aldığı düşünülen cemaat tarafından oratay atılmıştı) bu videoda da gördüğünüz savunmaları kapsayan videolar vs. o kadar çok alenen o kadar çok fazlaca paylaşııldı ki sonucunda çıkan aldatılmışlık duygusu ve haksızlık karşısında doğan nefret ve adalet isteği zaman aşımına uğramakta yapılan bu yolsuzluklar evcilleştirilmektedir. bu kadar göz önünde olmasın ya da bazı şeylerden uzak kalın demiyorum.. ama hayatımıza o kadar girdiler ki kendimizi unuttuk ve sıradanlaştı. Arakadaşlar dikkatli olmalıyız bu husus önemli başka bir zamanda ya da başka bir ülkede bu videoların iddialarının dönmesi bile hükümetin düşmesi demekti. düşmüyorsa bir sebebi vardır diyip buna yoğunlaşmak lazım ve bu tür savunmalar ve karşılıklı atışmaların kafa bulandırmasına engel olmak lazım. biliyorum işiniz zor bir yandan para kazanıp Türkiye şartlarında hayat idame ettirmeye çalışıyorsunuz. Ve bu karşımıza çıkanlar hiçbir şey.. KOkusunu alabiliyoruz. Ama daha iyi bir ülke için bir tutum sergilememiz ve ayakta kalmamız şart. Saygılar..