bugün

maniac

Açıkçası izlemeden önce filmin sizi korkutmasını beklemeyin çünkü bu film bence korkutmak için yapılmamış zaten film daha çok psikolojik-gerilim unsurları içeriyor bu yüzden filmi izlemeden önce korkmak için izliyorum mantığıyla izlememenizi tavsiye ederim.Film baştan sona Frank karakterinin kadınları katledişini anlatıyor böyle diyince sıradan bildiğimiz seri katil filmlerinden biri gibi gözükebilir fakat o kadar basit bir film değil bu Maniac şöyle ki filmin çoğu POV yani baş karakterin gözünden çekilmiş bu yüzden onun işlediği cinayetler sırasında onun gözünden izlememiz filme kesinlikle farklılık katmış ayrıca filmin en beğendiğim unsurlarından biri de müziklerinin etkileyici ve filmle çok iyi uyumu.Baştan sona sürükleyici,zaman zaman içerdiği kanlı sahnelerden dolayı içinizi kaldırabilecek hatta sinirinizi bile bozabilecek bir yapım.Oyunculuklar iyi Elijah Wood'un suratını pek göremesekte zaman zaman ayna yansımalarındaki mimikleri,sesinin tonlamaları başarılı ayrıca Nora Arnezeder de keza başarılı bir performans çıkarmış.Filmin sonu da bence tatmin edici diyebilirim.Son olarak ben filmi beğendiğim ve başarılı buldum son zamanlarda çıkan birçok saçma sapan korku filminden iyi olan farklı bir korku/gerilim/psikolojik filmi tavsiye ederim,sinemada izlediğinize pişman etmeyecek bir film.

7/10