bugün

apo serbest bırakılmalı

yazcağım entry tam olarak aponun serbest bırakılmasıyla ilgili değil ve konu hakkında çok fazla bilgim yok ama şu kalekol olayindan sonra kürtlerinde türklerinde ortak bir çatida buluştuğu bir facebook sayfasinda kürtlerin neden kalekol istemediğini okuduğum yorumlar kadarıyla biliyorum ve o yorumlarin sonucunda biraz onlari anlamaya çaliştim ve çıkardiğim sonuç bu :

kürtler pkkya muhtaç edilmiştir niye ve nasil derseniz kürtlere bu ülkede osmanlı döneminde yada başka dönemlerde günümüze dek çeşitli acılar yaşatılmış kürtlerin iddialarina göre karakollarda işkenceler adam kaçirip, toplu katliamlar yapılmış ve kürtlere kendini savunacak bir güç arayışı içerisine sokmuş işte bu sırada fırsatdan istifade etmek isteyen pkk kürtlerin bu aciziyetini kendi kirli çıkarlarina alet etmek için yardımsever kürt milliyetçisi bir koruma ordusu rolü üstlenmiştir aynı biz gibi chp liye akp kötü akpliye chp kötü mhpliye bdp kötü bdp ye göre mhp kötü bir anlayiş yer aliyor kimi kürtler pkk bizi kullanıyor görüşünde kimi kürtler ise pkk bizi koruyor görüşünde. o geçen saldırıya uğrayan kalekol oraya isyan etme sebebleri oradan atılan bir havan topunun dağda çobanlik yapan küçük bir kızın üzerine düşmesi ve kızı parçalara ayırmasıdır yada orada yıllar önce kaybettikleri gençlerin cesetlerinin bulunmasi iddialarıdır bu iddialari ben değil onlar belirtiyor biz kürtlere türklüğü zorla aşılamaya çalıştığımız için belkide böyle oldu ama biz ne kadar türküz acaba o belli değil ki böyle bir girişim içerisinde bulunduk. sadece her iki tarafida anlamaya çalişiyorum elimden gelebildiğince belki gerçekleri bulacağım belki gerçeklerden uzaklaşacağim.