bugün

provokasyona gelmiyoruz

bazı şeylere at gözlüğüyle bakmayanların düşündüğü slogan.

arap baharında ne oluyorsa şuan türkiye' de de o oluyor.

olay ilk başlarda düzgün haklı bir eylem iken müthiş bir plan dahilinde nerelere geldi.

hele bir de halkımız yabancı basının yaptığı haberlerle övünmüyor mu? işte bu tam bir gözü körlük.

her şey planlı bir şekilde işleniyor. iç savaş çok güzel bir şekilde tıkır tıkır işliyor. bizim halkımızda " devrim yapıyoruz, uyandık artık, atatürk' ün çocuklarıyız" diye ortalıkta dolaşıyor ama asıl sebebinin ne olduğunu bilmiyor ya da sonrasında ne olacağını?

ben ne akp' ciyim ne chp, mhp, bdp, tkp hiçbiri. dinci değilim, kemalist değilim.

ben sadece objektif olarak olaylara baktığım zaman bazı şeyleri sorguluyorum ve düşünüyorum.

şimdi bu yazıyı okuyan bazı arkadaşlar bana küfür edecek, " sitir" diyecek, şakirt diyecek, koyun diyecek, akp' ci diyecek.

onlara kızmıyorum sonuçta müthiş bir gazlamanın etkisindeler ama şunu söylemek istiyorum ki şu olayları başından sonuna kadar bir daha ayrıntılı bir şekilde düşününün, sorgulayın.

pkk' ya özgürlükçü diyen, türkleri kötüleyen dış basının neden bir anda türklerin tarafını tuttuğunu, reyhanlı' da, akçakale' de susan yabancı basının neden bir anda böyle parladığını, türkleri neden göğe çıkarttığını bir düşünün. neden?

bu yazıyı belki pek fazla kişi okumayacak ama sonuna kadar okuyanlara teşekkürler.