bugün

ufuk uras

katildigi programlarda yaptigi yorumlar ve sorulara verdigi akilci ve mantikli cevaplar ile parlamentoya girdiginde farklilik getirecegini gostermis olan siyaset adami. yalnizca neyin olmasi gerektigini degil ayni zamanda neyin nasil olacagini da anlatmaktadir ki, bu kendisini bircok siyasetciden ayirir.

bagimsiz, laik, ozgur,esitlikci, sosyal, hukuk devleti istemek sorun degil, onemli olan akilci cozumler sunabilmektir. gerci bircok siyasetci bu saydigim nitelikleri ne kadar istiyor orasi da tartisilir. gecen secimlerde de akp gelmesin diye bircok kisi oyunu chp ye verdi. ne oldu? akp yine geldi, chp sadece akp ye uyum gosterdi, hatta daha fazlasini yapti. akp liberalse ben daha fazla liberalim dedi, akp sagci ise ben daha fazla sagciyim dedi, ben de fasistleri en on siralardan aday gosteririm dedi. o yuzden artik akp nin karsisinda solda degil sagda duran bir parti var.

ufuk uras ile birlikte en azindan bir kisi, baskin oran da olursa iki kisi sesini yukseltebilecek, cunku onlar bagimsizlar, cunku hicbir parti liderinin golgesi altinda ezilmeyecekler.