bugün

otopark mafyası

pazar günü karaköy sahilde arabami park etmeye calisirken (ki ustunde kocaman P harfi olan diregin tam dibine) bana musallat olan mafyamsi sahsiyetin uyesi oldugunu dusundugum grup.
arada soyle bir diyalog gecmistir.

mafyacik : abi park ucretini alayim
hayvanadam : ne park ucreti yahu, belediyenin koca park tabelasi var burda. resmi bir calisan gelsin ona veririm ucreti ben.
mafyacik : arabani cizerler abi, tekerlerini patlatirlar abi.
hayvanadam : sen iki dakika ayrilma buradan, ben polisi bir arayayim.
mafyacik : ben ............. adamiyim, istersen emniyet mudurunu ara, bildigin herkesi ara ulan. sende zaten tam ispiyoncu tipi var
hayvanadam : haklisin kardes normal vatandas bu aralar hep ispiyonculuk yapiyor.
mafyacik : ulan ib.. peze... yavs... yaninda iki manita ile gezmesini biliyorsun 3 kurus park ucretini vermiyorsun.
hayvanadam : (telefonda polis ile gorusmektedir o anda) karakoy sahil kenari, degnekcinin esgali 40-45 yaslarinda, esmer tenli, gri renkli kumas pantalon giyiyor, boy 1.70 civarinda.
telefondaki polis: size en yakin ekibe haber verdik en kisa surede orda olacaklar.
mafyacik : sen hele bir arabani buraya birak, suraya kadar gittiginde kafana sikacagim senin.
hayvanadam : limon sıkıyorsun galiba.

arabada durumdan endiselenen 2 bayan olmasindan dolayi, park yerinden araba ile uzaklasilir, 200 metre ileride beklenmeye baslanilir. 10 dakika sonra polis ekibinin geldigi goruldugu anda yanlarina gidilir.

hayvanadam : 155 i arayarak degnekci konusunda sikayetci olan bendim.
polis : adam buralarda mi hala, tipi nasildi ne vardi ustunde.
hayvanadam : (ayni esgal tekrardan verilir) ben olay cikmasin diye arabamla biraz ileriye gittim, ayni kisi hala orda mi bilmiyorum. surdaki parkta takiliyordu. (polis ile birlikte parka dogru gidilir)
polis : surdaki kisi mi?
hayvanadam : evet o

polis degnekciyi yanina cagirir.

polis : vatandastan park ucretimi topluyorsun sen.
mafyacik : yok memur abi, arkadaslara park etmeleri icin yardimci oluyordum.
polis : sen bizimle gel bakayım
hayvanadam : benim kalmama gerek var mı?
polis : sikayetci isen kalman gerek.
hayvanadam : arabada 2 bayan var, iyice endiselendiler ben sadece vatandaslik gorevimi yaptim. ben gitmek istiyorum.

olaydan ogrenilen anafikir : hepsi havagazi, bu tip durumlarda tartisma yapmadan olay yerinden uzaklasip polisi aramak gerekiyor. polis gelene kadar musait bir yerde bekleyip, polis geldiginde de sahislari gostermek yeterli. tahminimce herkes boyle yaparsa bu mafyacik bozuntulari normal vatandastan korkmaya baslayacaklardir.