bugün

barış akarsu

ben onu taksim'de gittiğim salaş bir barda gördüm ilk. yarışma yeni bitymiş 1. olmuştu. çevresine gelen insanlar vardı. ''barış naber'' diye soranlara birden yanak kasları harekete geçip içten bir gülümsemeyle '' iyi abi sen nasılsın'' diye soruyordu.

aradan zaman geçti barış albüm çıkartı. bazıları gibi 2 mankenle geceleri bar çıkışında kameralara poz verseydi çok çok daha fazla para kazanıp, çok çok daha fazla meşhur olup, çok çok daha fazla klip çekebilirdi. yapmadı. neden yapmadı acaba?

lösemili çocuklar yararına konserler veriyormuş. ''muş'' diyorum yeni öğrendim daha. bazıları gibi hastaneye kameraları çağırıp '' ben iyi bir insanım çocuklara yardım ediyorum hey türk halkı bunu bilin'' dememiş içten pazarlıklı davranmamıştır. neden acaba?

müzik kariyerinde belki de sadece cem karaca'Nın ıslak ıslak'ıyla anılacak belkide çok daha büyük işler yapacakı barış. belki de hiçbir şey yapamıyacak başkaları gibi sönüp gidecekti müzik hayatında.

ama hayatta çok şey yapacaktı barış.

çünkü daha 28 yaşındaydı. *

ha bu arada ırak'ta ve afrika'da ölen insanlara da allah rahmet eylesin diyim. diyim ki bazılarının içi rahat olsun.