bugün

gencturkcell kenan dogulu konserleri

Uludağ üniversitesi şenliklerinde gerçekleştirilen Bursa ayağı ruhsuz, coşkusuz ve kötü bir performans olan konser turnesidir. Gidip gitmeyeceğimiz kesin olmadığı için, arkadaşlar gidiyor diye dün itibariyle uieat ile karar verip ''Eh gidelim abi ya, birkaç şarkısını beğeniyoruz da nasılsa, hem şu popçular nasıl eğleniyormuş görürüz'' diyerekten konsere gittik. Aman efendim o ne ruhsuz bir konserdir öyle? Kenan hareketli şarkılarında bile vokalini o kadar değiştirdi ki ben '' herhalde akustik konser falan yapıyor'' düşüncesine katıldım. Tam millet gaza gelmiş bağıracak ama abim benim ne der? : '' Şurayı yanlış söylüyorsunuz, burası böyle olmaz bilmem ne bıdı bıdı bıdı...'' Lan zaten millet coşmak istiyor tam bağırmaya başlayacak, şak diye sen niye parazit olup kendi konserini sabote ediyorsun? Haydi ondan geçtim, tek suç kenan'da mı? Ben bile doğru dürüst pop dinlemememe rağmen birçok şarkısını bilip söylerken, etrafıma baktım iki gıdım ses yok! Yahu Kenan Doğulu şarkısı bilmiyorsan senin orda işin ne Allah aşkına? Bilip de katılmıyorsan daha fena, çünkü zaten kötü ve ruhsuz giden konseri daha bir kötüleştiriyorsun. Öyle gözüktü ki gelenler birkaç şarkı için gelmişlerdi. Özellikle ''Çakkıdı, Baş Harfi ben, ara beni lütfen, aşk kokusu'' ve bir-iki şarkı daha söylendikten sonra konser alanından büyük bir çıkış başladı. ben ''N'oluyoruz lan?'' derken kendimi uieat ile birlikte en arkalardan orta sıralara kadar gelmiş gördüm. Tabi Kenan Doğulu her pop şarkıcısı gibi çok genel bir kitleye hitap ettiğinden, nerdeyse ipini koparan konsere gelmişti. ''Kenaaaaaan, Kenaaaaaan'' diye cırtlak cırtlak bağırıp çığırtan ve sevgililerinin boyunlara binerekten egoistliğini gösteren bayanlar ise bize ''illallah'' dedirtti. Bir daha pop konserine gitmek mi? Asla! Anca Sezen Aksu, Sertab Erener, Fında Arar vb. tip sanatçılar olur giderim ama böylesine asla! Uieat ile şunu gördük ki pop müzik de pop kültürü de bize göre değil arkadaş. Allah'a şükür, elhamdülillah rockçıyız ulan! *