1. .
  gençturkcell, nam-ı diğer gnctrkcll denen oluşumun insanları, özellikle öğrencileri, gençleri farkında olmadan kazıkladığı konserlerdir.

  nasıl mı bu kanıya vardım?

  ben bir uludağ üniversitesi öğrencisiyim.

  dediler ki "uludağ üniversitesi'ne kenan doğulu geliyor." haliyle hafif sevindirik olduk. dediler ki "gençturkcell getiriyor", yaşasın dedik, yine sevindik. gnctrkcll denen gençlik oluşumuna,klube (onlar öyle diyor) teşekkür ettik içimizden.

  konser hakkında bilgi almak amacıyla gençturkcell'in web sayfasına girdim ve okumaya başladım. gençturkcelliler dışındakiler dışındakilerin konsere gelemeyeceği yazıyordu. şaşırdım, arkadaşlarıma sordum. doğruladılar. gençturkcelliler ücretsiz, gençturkcelli olmayanlar ise 5 ytl karşılığı kampüs içerisindeki standtan genturkcelli olup gireceklerdi.

  tabii turkcell'e kalsa kendilerine teşekkür etmemiz lazım. neden mi? hani onların sayesinde bir gençlik klubüne üye olduk ya, konserlere gittik ya... delirmemek mümkün değil.

  yarınki konseri heyecanla bekliyorum. kastım kenan doğulu'ya değil. nasıl bir rezillik yaşanacak? koskoca kampüs çim alanını barikatla,trabzanla mı çevirecekler? güvenlik görevlilerini mi dikecekler oraya? insanlar onun için kuyruklara mı girecekler? ya da sahneye yaklaşmak yasak mı olacak? parayı basmayan uzaktan mı dinleyecek?

  şenlik şenlik dedikleri bu birkaç günlük süreçler aslında yeterince şen değil. evet, şenlenemiyorum. okula parayı basanın çim alama konser verdiği stand açtığı bir şenlikte ben şenlenemiyorum, herşeyden önemlisi bu basılan paranın benden tekrar çıkmasına gönlüm razı olmuyor... hatta şenlikte açılan büfelerin pahalı olmasını kabul ediyorum ama halk konseri adı altına öğrencilerden 5 ytl haraç kesilmesini kınıyorum...

  gnctrkcll bir ayrıcalıkmış dediler, hadi ordan...
  5 ... pezzo-soprano
 2. .
  Uludağ üniversitesi şenliklerinde gerçekleştirilen Bursa ayağı ruhsuz, coşkusuz ve kötü bir performans olan konser turnesidir. Gidip gitmeyeceğimiz kesin olmadığı için, arkadaşlar gidiyor diye dün itibariyle uieat ile karar verip ''Eh gidelim abi ya, birkaç şarkısını beğeniyoruz da nasılsa, hem şu popçular nasıl eğleniyormuş görürüz'' diyerekten konsere gittik. Aman efendim o ne ruhsuz bir konserdir öyle? Kenan hareketli şarkılarında bile vokalini o kadar değiştirdi ki ben '' herhalde akustik konser falan yapıyor'' düşüncesine katıldım. Tam millet gaza gelmiş bağıracak ama abim benim ne der? : '' Şurayı yanlış söylüyorsunuz, burası böyle olmaz bilmem ne bıdı bıdı bıdı...'' Lan zaten millet coşmak istiyor tam bağırmaya başlayacak, şak diye sen niye parazit olup kendi konserini sabote ediyorsun? Haydi ondan geçtim, tek suç kenan'da mı? Ben bile doğru dürüst pop dinlemememe rağmen birçok şarkısını bilip söylerken, etrafıma baktım iki gıdım ses yok! Yahu Kenan Doğulu şarkısı bilmiyorsan senin orda işin ne Allah aşkına? Bilip de katılmıyorsan daha fena, çünkü zaten kötü ve ruhsuz giden konseri daha bir kötüleştiriyorsun. Öyle gözüktü ki gelenler birkaç şarkı için gelmişlerdi. Özellikle ''Çakkıdı, Baş Harfi ben, ara beni lütfen, aşk kokusu'' ve bir-iki şarkı daha söylendikten sonra konser alanından büyük bir çıkış başladı. ben ''N'oluyoruz lan?'' derken kendimi uieat ile birlikte en arkalardan orta sıralara kadar gelmiş gördüm. Tabi Kenan Doğulu her pop şarkıcısı gibi çok genel bir kitleye hitap ettiğinden, nerdeyse ipini koparan konsere gelmişti. ''Kenaaaaaan, Kenaaaaaan'' diye cırtlak cırtlak bağırıp çığırtan ve sevgililerinin boyunlara binerekten egoistliğini gösteren bayanlar ise bize ''illallah'' dedirtti. Bir daha pop konserine gitmek mi? Asla! Anca Sezen Aksu, Sertab Erener, Fında Arar vb. tip sanatçılar olur giderim ama böylesine asla! Uieat ile şunu gördük ki pop müzik de pop kültürü de bize göre değil arkadaş. Allah'a şükür, elhamdülillah rockçıyız ulan! *
  -1 ... faithful lover
 3. .
  birçok konuda beni yanıltmayan fakat amaçlarında biraz da olsa başarısızlığa ulaşan konserlerdi. tahmin ettiğim gibi şenliğin son günü kampüs çim alanının büyük bölümü barikatlarla çevrildi; gündüzden ve bir önceki günden insanlar ısrarla ve heyecanla gnctrkcll şifrelerini aldılar, üye oldular... akşam üstü ise işler değişti...herkes alındı konsere... konsere gitmedim;kah sınavlar,kah protesto...

  ama benim okulumda beni bu şekilde tırtıklayan zihniyeti kınadım..
  ... pezzo-soprano